nosahosa

Líbí se vám vietnamský „styl“?

Mám namysli především vietnamské večerky, mně se chce vždycky zvracet z toho jejich vkusu, jednu výlohu si nechají polepit folií ovšem na ostatní výlohy asi došly peníze tak tam dají nějaký špinavý závěs a úplně to nejlepší na tom všem je velký blikající nápis OTEVŘENO, který nejspíše ukradli někde v casinu… No hlavně že všichni mají kamery. Jaký názor na to máte vy?

Nejlepší odpověď
ten který je

Pokud potřebuji koupit jen nějakou drobnost jako např.minerálku,pár rohlíků nebo cigarety,je vietnamská večerka lepší než kvůli tomu jít do nějakého OC nebo supermarketu a stát tam frontu.

Další odpovědi
klumprt

To je v pohodě, aspoň člověk prodejnu rychle pozná, kdy ji hledá. Co se mě týče, tak já bych taky raději podporoval české podnikatele. Jenže někteří prostě nefungují v čase, kdy něco sháním. A dokonce se mi stalo, že česká prodejna neměla rohlíky a vietnamská 30 metrů vedle ano. Tak co?
Samozřejmě v nějakých památkových zónách by ta výzdoba měla být decentnější a snad na to mají ouřady nějaké páky.

iceT

V mém rodném městě mají Vietnamci dost obchodů ( dost i na tamější poměry, protože to není žádné velkoměsto, ale krcálek, co má tak 7000 obyvatel) a náměstí je jejich obchody obsazené. Všechny mají výlohu normální, buď vystavené oblečení a boty, nebo normálně olepenou reklamní tapetou s nabídkou zboží v případě potravin.
Ve městě, kde žiju, má vietnamská večerka poblíž také výlohu olepenou tapetou s obrázky zboží, co nabízí.Jiné vietnamské obchody, které tady znám, taky mají výlohy normální.
Ta večerka má sice rohlíky za 2 koruny,ale nesrovnatelně lepší než z Alberta anebo z Penny. Hajzlpapír economy role za 10 a 12 korun mi taktéž vyhovuje, a má otevřeno do devíti.
Kdo nechce, ať tam nechodí, každý má právo volby.

A na závěr: chce se ti zvlčet, vrčet, nebo snad něco jiného? Tak se koukej jinam.

Larissa

Podle toho, jak formuluješ otázku, očekáváš negativní odpověď, nebo nám jen předhazuješ svůj názor. Mně se vietnamské obchůdky líbí, začneme se hádat? :)

chachar1922

U nás v Ostravě a okolí to není tak hojné, troufám si říct, že vůbec. (já na to ještě nenatrefila na nějaké vietnamské večerky).
Ale po pobytech v Praze kde toho je plno na každém kroku musím říct, že když nebylo nutné, tak jsem tam nenakupovala. (Už z důvodu, že pokud mohu, snažím se podporovat jen české výrobce a prodejce – což už není dneska tak jednoduché, ale snaha se cení).

ptáč

Kamery mají, vědí, že lidé kradou. Je to obchůdek v Břevnově? Je levnější, než supermarket. A s některými vietnamci můžu měnit stravenky za peníz. Takže otázka stylu jde mimo mě.

Hlada

Vietnamští obchodníci jsou poslední, kteří jsou schopni podnikat v malých obchůdcích. Často v zázemí prodejny bydlí. Ze strany českých podnikatelů není o tyto prostory zájem. Ke stylu je sice možné mít výhrady, je ale nutné si uvědomit, že Vietnamci jsou schopni podnikat i v podmínkách, které jsou pro našince nepříjatelné. To, že obchod funguje, svědčí o tom, že není ztrátový.

Lamalam

Já tam nechodím a nemusím tohle řešit. Pokud víš, že v kasínu ukradli nějaký nápis, jsi povinen to ohlásit.

SickBreed

Vietnamci jsou super. Normální ceny, otevřeno permanentně, slušný. Víc nepotřebuju.

anonym

ani nevím, jak to vypadá v takovém obchodě. nikdy jsem tam nebyl a nikdy tam ani nepůjdu.

Agneta

iceT > a komu patří průmysl ve vašem městě? (ten asi taky není český) a nějaké obavy z budoucnosti nikdo nemá?