Kepler

Líbí se vám šot o hacknuté češtině?

https://www.stre­am.cz/hacknuta-cestina/10030869-prochlastinace-a-radikalismus-nova-slova-dobyvaji-ceske-hospody?rss&dop-ab-variant=2&seq-no=1
A pak že čeština nevyvíjí! Jak jinak – nejvíc v hospodě. Velice mě ten pořad pobavil, slyšeli jste už některý z uváděných novotvarů? Nebo dokonce máte na zahradě chlastánek?

Nejlepší odpověď
annas

Přiznávám, že se mně výrazy nelíbí. Vím, že nejrychleji se vyvívjí slovní zásoba, především, bohužel, nespisovná.

Nepíši o přejímaní cizích slov, která jsou jen někdy vhodná jindy nejsou nezbytné.

Když jsem slyšela výrazy, občas čtu o na netu, přiznávám, že jsem se nepobavila. Některé výrazy jsou na hranici vkusu., až vulgární…

Myslím, že nejde jen o jazyk, tedy jazykovou kulturu, ale nová slova svědčí o kultuře společnosti, která často souvisí s nevhodnými příklady především známých osobností

Další odpovědi
Rokio

Právě jsem ho zhlédl. Je to velmi zajímavý šot. Žádný z uváděných novotvarů jsem ještě neslyšel. Díky tobě, Keplere, jsem si obohatil svůj slovník.