Avatar uživatele
Kepler

Líbí se vám šot o hacknuté češtině?

https://www.stre­am.cz/hacknuta-cestina/10030869-prochlastinace-a-radikalismus-nova-slova-dobyvaji-ceske-hospody?rss&dop-ab-variant=2&seq-no=1
A pak že čeština nevyvíjí! Jak jinak – nejvíc v hospodě. Velice mě ten pořad pobavil, slyšeli jste už některý z uváděných novotvarů? Nebo dokonce máte na zahradě chlastánek?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Rokio před 1836 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Přiznávám, že se mně výrazy nelíbí. Vím, že nejrychleji se vyvívjí slovní zásoba, především, bohužel, nespisovná.

Nepíši o přejímaní cizích slov, která jsou jen někdy vhodná jindy nejsou nezbytné.

Když jsem slyšela výrazy, občas čtu o na netu, přiznávám, že jsem se nepobavila. Některé výrazy jsou na hranici vkusu., až vulgární…

Myslím, že nejde jen o jazyk, tedy jazykovou kulturu, ale nová slova svědčí o kultuře společnosti, která často souvisí s nevhodnými příklady především známých osobností

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Právě jsem ho zhlédl. Je to velmi zajímavý šot. Žádný z uváděných novotvarů jsem ještě neslyšel. Díky tobě, Keplere, jsem si obohatil svůj slovník.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek