hanny 2

Líbí se vám?Posílám slíbenou fotku mojí „Perníkové chaloupky“.

http://img.na­dapenny.com/t20/113­37/nadap154319355­231231.jpg

Je taková netradiční,ale já nemám ráda ty úhledné podle šablony vysoustružené výtvory,zdobené pravidelnými ornamenty.
Doplňuji:
Sice ty muchomůrky tam moc v zimě nepatří,ale mě se tam líbí,tak jsem je tam dala,je to takové veselejší.

Nejlepší odpověď
barnajka

Tradiční nebo netradiční – mě se líbí! :)
Moc se ti povedla hanny, posílám jedničku s hvězdičkou!

Jen jedna věc je mi záhadou…ehm…podle čeho jsi usochala tu mou figurku tam???
Nepamatuju se, že bych ti kdy posílala svou fotku…
Ta ježibaba je celá já :D

Mě pečení perníčků čeká teprve zítra, tak snad to dopadne taky tak pěkně jako u tebe. U nás doma se perníčky nikdy nepekly a já sama si na ně troufla teprve loni. Po nazdobení vypadaly celkem k světu, ale jíst se nedaly – byly tvrdý jak beton.
Tak snad to letos bude lepší – nerada bych se historicky znemožnila podruhý za sebou :))

Ale tebe ještě jednou chválím za moc povedený výtvor! :)

Další odpovědi
anonym

Paráda, zvláště ježibaba je mimořádně zdařilá a ošklivá, velkoplodé mandle svědčí o poctivosti kuchařky, lesklý povrch o patřičné proceduře při pečení a celek vzbuzuje chuť i obdiv ke kreativnímu talentu autorky.
Ještě, žes to vyfotila, protože přes nutkání zachovat tu krásu, asi chaloupka dlouho neodolá perníčkovým jedlíkům. A muchomůrky vůbec nevadí, protože v pohádce přece také přežily náhlé sněžení a barevně korespondují s celkovým výtvarným pojetím.

Děda Louda

Věru, rázovité stavení. Dobrou chuť při mlsání.

štamgast

Tak. A mám hlad :)

tom004

Moc hezká.Bral bych,jak se říká,všemi „dvaceti“.Jenže takhle je to lepší.Já bych ji hned,slušně řečeno,zkonzu­moval. :))

Drap

Považuji ji za skvělou. Gratuluji k úspěchu.

Terryle

Hanny, tak do té bych se zahryzla hned :o} Je taková ježibabí, pěkně „sprsklá“ ze všeho, co dům dal…

My perníky nepečem vůbec. Mamka je dost dlouho pekla a zdobila profesionálně, takže jsme si jaksi zažili, že perník je práce a nepatří k Vánocům, natožpak aby znamenal pohodu. Stejně nikomu z rodiny už ani moc nechutnaly – když na to koukáte pořád a cítíte to pořád, nejede vám to. Zato se teď můžu zbláznit po cizích, který chutnají jinak než ty naše. A hlavně aby byly tvrdý a křupaly! :o}

lexx

moc hezké a originální, ještě tak černej kocour na střechu chaloupky…

anonym

Nadhera. !
A jak vidim , s B. nemame jen podobne nazory , jsme si dokonce i podobne. Jen ja vypadam jeste o malinko hur, nez ta jezibaba. ☹ -iv-

hanny 2

Tak miláčci,ta chaloupka absolutně neviděla troubu! Jednotlivé tvary jsem vyřezala z polotovaru z Tesca zvaného „Medové pláty“!Je to jednodušší,odpadá zdlouhavé pečení perníků.Přišla jsem na to jeden rok,kdy se mě „perníková“ zhroutila a musela jsem improvizovat,od té doby to jinak nedělám.Je pro vnučku k Mikuláši a u nich doma dotváří vánoční atmosféru až do ledna,kdy sníh začne opadávat vysušením,pak se vyhodí,jen možná ty lentilky a mandle občas někdo odloupne.Ježibaba s kocourem – ten tam není moc vidět – a mochomůrky se schovají na příští rok.
Jinak moc děkuji za pochvaly!!!
A barnajko – i z krasavice,jaká ty bez pochyby jsi,dobrý maskér udělá ježibabu!

barnajka

Jóóó krasavice… hanny, já bejt opravdu krasavice, tak jsem se už dávno přihlásila do miss, vydělávala velký prachy, randila s hokejistama… a nechodila bych potupně balit chlapy sem :D

A ještě jednou moc moc děkuju za tento tvůj příspěvek – to tvoje přiznání ohledně zborcené loňské chaloupky mi ohromně pomohlo!!!
Teda…snad to nebudeš brát jako škodolibost, ale jsem malinko ráda, že i zkušeným kuchařům se občas povede něco nepovést. Hned se cítím líp :))

hanny 2

No tak to buď v klidu,já dělám většinou všechno ve spěchu,abych toho co nejvíc stihla a někdy to tak holt dopadne,že se něco nazdaří.Ale to snad každému a kdo říká,že ne,tak většinou kecá.
Tak ať se Ti zítra /vlastně už dnes/ dílo podaří!
Zatím dobroooooou noc!