JájsemRaibek

Líbí se vám otevřené osobní vozy proti bývalým kupéčkům?

Dříve byly rychlíky sestavovány vagony s kupé, kde sedělo 6 (1. třída) nebo 8 (2. třída) cestujících.
Dnes se preferují tzv. otevřené vozy, kde se sedí jak v autobuse nebo letadle.
Mně osobně se víc zamlouvaly vozy s kupé, kde krom těch pár cestujících měl člověk od okolí klid, popř. pokud zde byl sám, tak to bylo úplně v pohodě. Dnes je vagon otevřený prostor bez soukromí.
Co se zamlouvá více vám a proč?

Zdroj foto: Regiojet

Odpovědi
Rokio

ne, preferuji kupé-důvod

Kupé preferuji díky soukromí. V otevřeném voze soukromí není.

Kepler

ne, preferuji kupé-důvod

Kvůli soukromí.

zjentek

ne, preferuji kupé-důvod

Když posadí sociálně zvídavou a zkoumavou osobu na metr a půl xichtem k tobě, nic příjemnýho to nebude. Na druhou stranu tak můžeš snadno sbalit ženskou, znáš to, jiskra přeskočí… Já jsem jednou takhle neverbálně komunikoval s jednou paní v protější sedačce asi štyry hodiny.

(Což nijak nevypovídá, PROČ preferuji kupé, ale preferuji prostě kupé.) (;

Hlada

ano, preferuji otevřený vůz-důvod

Když můžu, zvolím otevřený vagon, místo po směru jízdy, u okna, kde mám před sebou sklápěcí stoleček a na sloupku zásuvku. Nové otevřené vozy jsou tišší a klimatizované.

Pepa25

ano, preferuji otevřený vůz-důvod

Podle mě je to přesně obráceně: v kupé je několik lidé na malém prostoru, s některými si nemusíte „sednout“, ale budete se muset na ně dívat (nebo z okna) celou cestu. Velkoprostor je vícodosobněný, nikdo si nedovolí chovat se nevhodně …