iwetax

Líbí se vám jméno Viktor?

Znáte nějakého? Jaký je?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Líbí se mi.Viktor je mužské křestní jméno, které vzniklo z latinského victor, neboli vítěz. Varianty Viktorián a Viktorian jsou původem odvozená přídavná jména, a proto se vykládají jako „vítězův“. Ženský protějšek je Viktorie.
cs.wikipedia.or­g/wiki/Viktor

Další odpovědi
Lenjička

To jméno samo osobně ve mě neevokuje žádné vlastnosti, ani dobré ani špatné…
Znám jen bývalého manžela kamarádky. Je vysoký, vzdělaný, zřejmě dobrý táta. Ale nemám ho ráda, protože má pupek, dost se lituje, a je takový zženštilý.
Ale jestli se vám líbí pro synka, určitě mu ho dejte a vychovejte ho podle sebe 🙂

Housenka1973

Každé jméno je krásné, když se vysloví s láskou…

franku

Viktor je hezké jméno,jako každé jiné dáváno s láskou.Osobně,ale žádného Viktora neznám.

Ella

Celkem pěkné jméno, ale neumím si ho k ničemu přiřadit, protože bohužel žádného Viktora neznám… ale znám dvě Viktorie a jsou to skvělé holky =)

fablen

Viktora znám jednoho – prima kluk.
Sama bych toto jméno určitě nezvolila. Nevěděla bych zdrobnělinu (Viktůrek?). Jsou ale i jména mnohem horší (některé z těch moderních).