Frogman

Líbí se vám dechovka?

Starší generace určitě nepohrdne, že? :DD
Já už od mala říkám, že je to hrozná hudba, ale nedávno jsem jich pár „zajímavých“ zaslechl, takže už jsem jich pár dobrých našel. :DD
Už je po desáté.. Dost se mi líbí ty sprostonárodní, u nich se hodně nasměju. :DDDD

Kdo z vás poslouchá dechovky? :DDD

Nejlepší odpověď
ten který je

Je to jeden z mála hudebních směrů, který nemusím.

Další odpovědi
xxx3

popravdě řečeno, vůbec to nevyhledávám (i když jsem to před jistou dobou sám vyhrával ve školním orchestru). Jsem ale daleko od toho, abych se nad tím ošklíbal, jak je to mezi lidmi rozšířené. Mě ta hudba přijde příliš předvídatelná a libující si v žánrových klišé. Nicméně je fakt, že ta žánrová klišé se dají najít prakticky ve většině žánrů počínaje rock&rollem, konče hiphopem.

mosoj

Co je k smíchu na tom, že se starším lidem líbí dechovka ? Konečně nic ti do toho není. Taky budeš starej. Čas je spravedlivej.
Ano občas si ji poslechnu. Má alespoň melodii, sice prostou ale má. Poslouchám to já, k ničemu tě nenutím. Nicméně hlavně že to je sprosté, to vypovídá za vše, to je stále módní.

quentos

Díky, nemusím… a to jsem celkem tolerantní k většině hudebních stylů – ovšem techno, rap, house, trance a dechovka, to nemohu vystát.

Kepler

Taky nemusím, protože je to primitivní. Stále stejná schémata a gryfy, zpívání výhradně v terciích. Ale pozor! Luis není dechovka, to je pan JAZZ.

palmal

Jsou životní situace, a někdy i stavy mé mysli (po požití alkoholu třeba), kdy mi dechovka zvedá náladu a občas si nějakou odrhovačku zabroukám. Řízná dechovka má prostě něco do sebe – to se nedá upřít. Dokáže spojit lidi u jednoho stolu a dá se u toho krásně ochraptět:)

No ale takový Miles Davis, John Coltrane, Ornette Coleman…to jsou ty pravé dechové bonbony. To je úplně jiný level.

Lamalam

Dechovku nevyhledávám a dobrovolně bych jí nikdy neposlouchala. O to pikantnější je ta skutečnost, že jsem si na studiích jednou přivydělávala jako hosteska na festivalu Kmochův Kolín.

briketka10

Všimla jsem si několikrát, že tam jsou ta sprostá slovíčka
a taková dechna mi rozhodně nevadí spíš pobaví 😁
A hodně moc se mi líbí pravá Cimbálovka z okolí Kyjovska 😁

sesednizkola

Libi se mi jak Coltrane, tak Moravanka a srovnani jich je preci uplne mimo :) dechovka je super muzika, nechapu, jak se nekomu muze vylozene nelibit. Vzdyt takove ceske perly v podani napriklad Babouku, Moravanky, Veselky aj. treba Uz troubeji na horach jeleni, Proc ta sova, Skoda lasky, Proc ten jetelicek, Spadl listek z javora, Pod nasema okny… To se snad musi libit kazdemu, kdo ma usi :)

anonym

Sám osobně dechovku nevyhledávám, ale protože neustále poslouchám radio region, tak i tuto muziku mají v programu a kvůli tomu přece nebudu rádio vypínat. Dechovka patří na vesnici, jako odrhovačky do Prahy. Ve své době se mi líbil TV pořad Sejdeme se na Vlachovce s Pepíčkem Zímou a jeho hosty a to jsem byl poměrně mladší.

Radius

Já osobně to neposlouchám, ale máme v rodině 2 lidi kterým je více jak 60 let a oni si občas pustí na chatě Radio Dechovka, to vysílá na středních vlnách (AM, MW) na 1233 kHz nebo po internetu (viz odkaz).

Zdroj: http://www.ra­diodechovka.cz/

gecco

Žestě rozhodně můžu – čím by byl třeba Armstrong bez křídlovky???
Ale nesmí to dělat ´umcaca-umcaca´…
😉

Monikas

Dechovka občas ještě jde, ale co takové Duo Adamis :)

pucipuci

Občas v rádiu, ale pokud nemám nějaké to promile v krvi, tak mi stačí 3–4 a přepínám stanici.

Klaproth

Nelíbí, aktivně jí nevyhledávám, ale když už někde hraje, tak to vydržím.

Emefej

Jsem ve věku, kdy by se mi dechovka už líbit měla, ale stále to nepřichází.

Frogman

mosoji, já se nikomu nesměju, ať si každý poslouchá, co se mu líbí, v pořádku. :)
Jen jsem napsal, že mi přijdou hodně vtipné ty sprosté, nic víc. :DD

Díky všem za reakce. Je pravda, že v dnešní době už to tolik „nefrčí“ jako kdysi.

ten který je

sesednizkola:měl,ne­měl,musí,nemu­sí… Nechte raději na posluchačích co se jim líbí a nevnucujte nikomu svůj hudební styl.

Kepler

xx3, ty asi o tom něco víš. Dobrý názor.

gecco

Keplere – samohřeben, Satchmo byl genius…
😉

Kepler

…a pořád žije, i když umřel!