Avatar uživatele
Frogman

Líbí se vám dechovka?

Starší generace určitě nepohrdne, že? :DD
Já už od mala říkám, že je to hrozná hudba, ale nedávno jsem jich pár „zajímavých“ zaslechl, takže už jsem jich pár dobrých našel. :DD
Už je po desáté.. Dost se mi líbí ty sprostonárodní, u nich se hodně nasměju. :DDDD

Kdo z vás poslouchá dechovky? :DDD

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, Agneta, gecco, palmal před 2978 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Je to jeden z mála hudebních směrů, který nemusím.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
xxx3

popravdě řečeno, vůbec to nevyhledávám (i když jsem to před jistou dobou sám vyhrával ve školním orchestru). Jsem ale daleko od toho, abych se nad tím ošklíbal, jak je to mezi lidmi rozšířené. Mě ta hudba přijde příliš předvídatelná a libující si v žánrových klišé. Nicméně je fakt, že ta žánrová klišé se dají najít prakticky ve většině žánrů počínaje rock&rollem, konče hiphopem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Co je k smíchu na tom, že se starším lidem líbí dechovka ? Konečně nic ti do toho není. Taky budeš starej. Čas je spravedlivej.
Ano občas si ji poslechnu. Má alespoň melodii, sice prostou ale má. Poslouchám to já, k ničemu tě nenutím. Nicméně hlavně že to je sprosté, to vypovídá za vše, to je stále módní.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Díky, nemusím… a to jsem celkem tolerantní k většině hudebních stylů – ovšem techno, rap, house, trance a dechovka, to nemohu vystát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Taky nemusím, protože je to primitivní. Stále stejná schémata a gryfy, zpívání výhradně v terciích. Ale pozor! Luis není dechovka, to je pan JAZZ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
palmal

Jsou životní situace, a někdy i stavy mé mysli (po požití alkoholu třeba), kdy mi dechovka zvedá náladu a občas si nějakou odrhovačku zabroukám. Řízná dechovka má prostě něco do sebe – to se nedá upřít. Dokáže spojit lidi u jednoho stolu a dá se u toho krásně ochraptět:)

No ale takový Miles Davis, John Coltrane, Ornette Coleman…to jsou ty pravé dechové bonbony. To je úplně jiný level.

Upravil/a: palmal

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Dechovku nevyhledávám a dobrovolně bych jí nikdy neposlouchala. O to pikantnější je ta skutečnost, že jsem si na studiích jednou přivydělávala jako hosteska na festivalu Kmochův Kolín.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Všimla jsem si několikrát, že tam jsou ta sprostá slovíčka
a taková dechna mi rozhodně nevadí spíš pobaví 😁
A hodně moc se mi líbí pravá Cimbálovka z okolí Kyjovska 😁

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sesednizkola

Libi se mi jak Coltrane, tak Moravanka a srovnani jich je preci uplne mimo :) dechovka je super muzika, nechapu, jak se nekomu muze vylozene nelibit. Vzdyt takove ceske perly v podani napriklad Babouku, Moravanky, Veselky aj. treba Uz troubeji na horach jeleni, Proc ta sova, Skoda lasky, Proc ten jetelicek, Spadl listek z javora, Pod nasema okny… To se snad musi libit kazdemu, kdo ma usi :)

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Sám osobně dechovku nevyhledávám, ale protože neustále poslouchám radio region, tak i tuto muziku mají v programu a kvůli tomu přece nebudu rádio vypínat. Dechovka patří na vesnici, jako odrhovačky do Prahy. Ve své době se mi líbil TV pořad Sejdeme se na Vlachovce s Pepíčkem Zímou a jeho hosty a to jsem byl poměrně mladší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radius

Já osobně to neposlouchám, ale máme v rodině 2 lidi kterým je více jak 60 let a oni si občas pustí na chatě Radio Dechovka, to vysílá na středních vlnách (AM, MW) na 1233 kHz nebo po internetu (viz odkaz).

Zdroj: http://www.ra­diodechovka.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Žestě rozhodně můžu – čím by byl třeba Armstrong bez křídlovky???
Ale nesmí to dělat ´umcaca-umcaca´…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Monikas

Dechovka občas ještě jde, ale co takové Duo Adamis :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pucipuci

Občas v rádiu, ale pokud nemám nějaké to promile v krvi, tak mi stačí 3–4 a přepínám stanici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Nelíbí, aktivně jí nevyhledávám, ale když už někde hraje, tak to vydržím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Jsem ve věku, kdy by se mi dechovka už líbit měla, ale stále to nepřichází.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Frogman

mosoji, já se nikomu nesměju, ať si každý poslouchá, co se mu líbí, v pořádku. :)
Jen jsem napsal, že mi přijdou hodně vtipné ty sprosté, nic víc. :DD

Díky všem za reakce. Je pravda, že v dnešní době už to tolik „nefrčí“ jako kdysi.

před 2978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

sesednizkola:měl,ne­měl,musí,nemu­sí… Nechte raději na posluchačích co se jim líbí a nevnucujte nikomu svůj hudební styl.

před 2978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

xx3, ty asi o tom něco víš. Dobrý názor.

před 2978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Keplere – samohřeben, Satchmo byl genius…
😉

před 2978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

…a pořád žije, i když umřel!

před 2978 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek