schranka

Líbí se Vám copánky?

Mně ne, ale zajímal by mě názor ostatních.

Nemyslím obyčejný a jednoduchý cop/y, ale copánky. To jsou konkrétní vysoce copánkovito-dredovité účesy, jako dole v odkazech. Jsou asi 4 druhy, rasta, twisty, crochet, boxerské. Možná i jiné druhy nebo styly jako DE. Tady v těch obrázcích jsou všechny.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=braids&cli­ent=firefox-b-d&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­2ahUKEwi7xuvKy­uD8AhVj-IsKHS4ZAsAQ_A­UoAXoECAEQAw
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=cop%C3%A1nky&cli­ent=firefox-b-d&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­2ahUKEwiCqJPby­uD8AhWmw4sKHSa­FAMUQ_AUoAXoE­CAEQAw&biw=1536­&bih=712&dpr=1­.25

Nejlepší odpověď
marci1

Copánky ano, ale zacuchané dredy ne. 😄

Další odpovědi
Filip84

Pokud máš vlasy delší, než řekněme těsně pod lopatky, stávají se copy, víceméně, životní nutností. Pak se ti budou muset líbit! 😆😅

Drap

Některé ano. Vždy bude záležet na typu, velikosti a konkrétní osobě která copánky má. V úvahu je třeba i vzít ten fakt, že každý z nás má jiný vkus.

elkon

Opravdové copánky u malých holčiček ano. Tak nějak to k nim patří.

Rocker

Záleží na tom,kdo je nosí.Někomu sluší,někomu ne.

aliendrone

Popravdě mne „copánky“ neoslovují, ale pokud je jejich nositelka fajná, tak mi nevadí. U bubakinek je s ohledem na vlastnosti jejich vlasů dokonce považuji za vhodné (lepší, než „afrohelma“) 😉
Pokud jde ale i o DREDY, tak ABSOLUTNĚ NE! Tak nějak jsou pro mne symbolem špinavých, zavšivených a smrdutých polobuzíků-štěniconosičů a pokud se taková osoba nachází v mé blízkosti po delší dobu, než okamžik (jen to stačí), tak ve mne znechucení může RYCHLE přerůst až v „bezdůvodnou“ otevřenou agresi. I kdybys mě rozkrájel, tak NWM PROČ. 😮

zjentek

Ano, líbí se nám copánečky, líbí…

schranka

aliendrone copánky mají k dredům blízko. Jsou skoro totéž. Taky jsou trvalé a ta osoba je může mít měsíc i několik měsíců.

Ať mi nikdo nevykládá, že například rasta copánky nebo crochet a všechny, které jsem uvedl, nejsou jako dredy. 😄 A to jsou všechno typické copánky!
AFAIK Někteří si možná plně neuvědomují, co přesně ty copánky znamenají. 😎 Existují copánky (braids) nebo copy (pigtails) nebo culíky. https://wikidif­f.com/braid/pig­tail
https://hinati­ve.com/questi­ons/17919635 Nezaměňovat.

A dredy nepáchnou ani nejsou špinavé. Já se jich nezastávám. Mně se velice hnusí, ale toto je spíše mýtus. I tak jsou hnusné.

zjentek

Jak můžeš copánky přirovnávat k dredům? Dredy, to je humáč, jak už uvedl alien, vidím dredy vidím zvratky, ovšem takové copánky na panně… gmh… vidím copánky vidím sex! 🤨

schranka

marci1 já v tom skoro nevidím rozdíl, ony tam vlastně dredy jsou. Konrétně syntetické dredy. Kdyby cop, ten je normální, jednoduchý, obyčejný, to je v pohodě. Ale tyto copánky jsou hodně jako dredy. Je sice víc druhů, zdá se mi, že 4 takové hlavní copánky, ale všechny z nich zakládají na tom, že jsou všchny vlasy na halvě zacopánkované do nějakých velkých nebo několika malých pramínků copánků (většinou s kanekalonem). Všechny nerozvázatelné a dredovité.

marci1

Dredy jsou zacuchané, nebo zaháčkované. 😄
„Dredy mohou vzniknout buď přirozeně, například nečesáním a nebo slepením mořskou vodou, nebo v současnosti běžněji uměle, tj. zacucháním a zaháčkováním například ve specializovaném studiu. Vlasy se rozdělí na pravidelné plochy čtverců či trojúhelníků, takto vzniklé prameny se pomocí tenkého háčku utahují, vtahují směrem dovnitř a dlaněmi válejí.“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Dredy

schranka

Já vím, ale copánky jsou taky trvalé nebo dlouhodobé, na několik měsíců, jsou speciálně, detailně popletené (účes trvá hodiny) a jsou k nim připleteny různé dredovité vlasy (vlákna nebo i gumičky, kovové ozdoby, peří a různé věci). Proto v tom až takový rozdíl nevidím. A až tak rozdílné to není.