Libi se mi mramor

ale slysela jsem,ze je vice druhu.Je to pravda?Diky

Nejlepší odpověď
chucky

  • kararský se vyznačuje sněhobílou barvou. Označení dostal podle města Carrara v Itálii.
  • šternberský je bílý (Český Šternberk)
  • cetechovický mramor je bílý (Cetechovice)
  • zříceninový má na vyleštěných plochách kresby v hnědých tónech (Florencie v Itálii, Sudoměřice)
  • onyxový je na hranách průsvitný, celistvý a vyskytuje se v několika barevných odstínech. Zelenavý (Mexiko, Argentina), žlutavý

(Piemont), šedavý (Sedmihradsko)

http://www.sto­neconnection.cz/in­dex.php/Quare­lla/Dlazba/Mra­morova-dlazba.html

Další odpovědi
FOG

A jeste existuje umely mramor.

AVATAR666

mě také

elektrikář

Namíchat umnělý mramor je skoro věda.Zdá se to jednoduché, Mramorová drť bílý cement a barviva.Na opravu mramorových detailů na Národním divadle sehnali starého dědu který to ještě umněl,Bylo potřeba doplnit obklad z
Cararského mramoru z červenýma žilkami míchalo se to na stole jako těsto na buchty
pak se to natáhlo na zeď a po ztvrdnutí brousilo.Dnes není poznat co je přírodní kámen a co vysprávka