odpovídámež

Levné pivo, drahé pivo. Jak definujete levné a drahé pivo?

Zaslechl jsem z hřiště „levný pivo“. Schází jen to roztřídění co je zlé a dobré.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Levné – lahvové z marketu, drahé – v hospodě. Za pivo v hospodě je placeno ale také za „atmosféru“. V kvalitě většinou problém nebývá. Ale točené je přece jenom točené a s láhví doma to není ono. Takže 1 x v týdnu razím na to dražší.
A většina piv u nás jsou piva dobrá. Rozdíly jsou pouze v chuti a tu může mít každý jinou.

Další odpovědi
sesednizkola

Jak se říká: „lepší holka ve křoví než ruka doma“, tak podobné je to i s tím pivem.

Pivo v hospodě je vzdušnější a proto lépe chutná. Když se sejde dobrá parta lidí, tak i točení pivo co stojí normálně za h..no může chutnat. Už jen ten pocit když si ho člověk natočí. Zato teplej větrák z lahve moc zábavu nevylepší.

V hospodě platí se, jak správně napsal Jiří Bohumil, za atmosféru (od konce května nově i za čistý luft). V hospůdce nebo na zahrádce před hospodou s kamarády přeci jen to pivečko chutná víc než doma u televize. Cucat z lahve na domácí grilovačce je sice taktéž zážitek, ale myslím, že souboj soudek vs. lahev je asi všem jasný kdo by zvítězil.

Takže drahé pivo je točené, levné lahvové. Bavíme se samozřejmě o českém světě Braníků, Staropramenů, Platanů, Černých hor… Drahé pivo z ciziny také může i ve flašce stát 0,4 stovku.

Drap

Nedefinuji. Je mi to úplně jedno.

led

Rozdelenie na lacné a drahé nemusí byť v súlade s pojmom dobré a zlé. Je to len otázka ponuky a dopytu.
Pivo – nápoj spôsobujúci krátkodobý duševný efekt spojený s vylučovaním tekutín z ľudského organizmu. V prípade dlhodobého požívania väčšieho množstva spôsobujúci degradáciu mysle a ľudského organizmu.