Avatar uživatele
lexx

Je to nějaké riziko trvalého zhoršení zraku, když koupíte levné čtecí brýle z marketu?

je to nějaké riziko trvalého zhoršení zraku když koupíte bez lékařského vyšetření?
šest stovek je slušná pálka…ale když jde o zdraví…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: lexx

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, Drap před 3200 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano, je riziko poškození zraku. třeba na levém máš 1 dioptrii, na pravém 0.5 dioptrii , ale brýle jsou dělány na obě oči stejně, třeba 1 dioptrie a tím se ničí pravé oko!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Při delším používaní stoprocentně tady riziko je.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Špatné vidění, které je korigovatalné brýlemi, je způsobené vadným tvarem oční bulvy a tomu neodpovídající optickou mohutností čočky, tedy anatomickými rozměry. Ani jedno, ani druhé nemohou nevhodné brýle nijak ovlivnit, proto také nemohou nijak trvale zhoršit zrak. Může pouze dojít k rychlejší únavě při větším rozdílu mezi pravým a levým okem. Osobně používám různě silné havlovky na práci s miniaturními součástkami dvacet let bez zhoršení zraku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Určitě ano,nikdo jinej než felčar,ti lepší brýle nepředepíše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Minas

připlať si 600 kč a dostaneš brýle na „zakázku“ vyšetření hradí pojištova.
za těch pár korun je fakt lepší si koupit na zakázku, já tedy použím designové brýle, které jsem si nechal dělat na zakázku kde se cena pohybuje od 10 tisíc, ale do 1 000 seženeš brýle určitě.

Upravil/a: Minas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Žádné riziko není. Buď tě vyhovují, pak je používej, nebo ne a pak je nekupuj.
Nikdo ti nepředepíše vhodnější brýle než ty sám. I u očaře to tak probíhá. Nejdříve tě změří a ty mu pak mu řekneš na která skla lépe vidíš a ty předepíše, bez ohledu na to co naměřil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Minas

Pro mě je 600,– nákup na vikend pro jednu osobu :D

před 3200 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Minas

jinak, tady je to vysvětleno dříve http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cteci-bryle-z-kauflandu

před 3200 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek