Doporučíte levnou, kupovanou, či na přípravu jednoduchou omáčku k těstovinovým vrtulkám a kolínkům bez rajčat a kečupu?

Nejlepší odpověď
dubraro

Prakticky každá omáčka, která se dává s knedlíkem, se dá jíst i s těstovinami. Smetanová (jako ke svíčkové), houbová, bratislavská, klobásová, papriková, sýrová (carbonara) … guláš, špenát … čína (cokoliv ochucené kari a sojovou omáčkou) … satej (čili a kokosové mléko) …

Další odpovědi
Kepler

Ke všem přílohám můžu doporučit jedině Hříbkovou omáčku od Vitany, ostatní mi moc nejedou – jsem náročnější. Je sice deklarovaná jako zapékací, ale dělám z ní běžnou omáčku. I odpůrci pytlíkových potravin překvapivě uznávají, že skutečně voní a chutná intenzivně houbově. Někdy ji ještě nastavím smetanou, kostkou houbového bujónu a dohustím moukou rozšvrlanou ve vodě. Je hotová za pár minut, nemá chybu. U nás je k dostání v Kauflandu.