Hammy

Levitace pomocí provazu ?

Vždycky mi vrtala hlavou jedna věc: co kdyby nějaká hodně silná osoba vzala provaz ( každý konec do jedný ruky jako u švihadla ) a na prostředek provazu, který leží na zemi by si stoupla a rukama by se snažila zvednout provaz, tudíž by zvedala i sebe, když má nohy na provaze ne ?
Doplňuji:
Když je nějaký člověk, který zvedne třeba činku vážící 90 kg, tak proč by nemohl zvednout i sebe, jestli by byl dejme tomu takovy 85 kg vážící.

Odpovědi
arygnoc

v podstate sa jedná o páku – je potrebný jeden pevný bod na telese, z ktorého sa predmet dvíha (teda na Zemi).
a ten v tomto prípade neexistuje, páka má zdvíhať sama seba.

mikee.nikee

Né to vážně nejde :D