satan

Lety čarodějnic

Proč čarodějnice létají zrovna na košťatech?

Odpovědi
Janulka

Ahoj, manžel mi teď poradil, že mám napsat, protože tehdá ještě nebyly vysavače:o)), ale jináč osobně si myslím – nebyla třeba žena jako taková spojována s koštětem (metlou) v rámci úklidu v hospodářství a z toho se to pak nějak odvodilo?

radulin01

Někde jsem v odborném tisku četl,že se ženy těmi košťaty,namazanými látkami z bylin,které navozovaly vidiny(drogami)se­xuálně uspokojovaly,proto byly metly znázorňovány mezi nohama čarodějnic a z toho se vyvinula pověst o létání na košťatech.