Avatar uživatele
Chytracek

Letos se nám hodně urodil česnek, neví někdo, jak ho upravit, aby vydržel celou zimu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, tom004 před 4554 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Česnek – ukládání na zimu se osvědčilo tak, že se česnek oloupe, nejlépe při namočení do vlažné vody, usuší a dá se do igelitových sáčků, asi jednu hrst do sáčku a uloží do mrazáku. Kdykoliv lze vyndat jakékoliv množství stroužků, česneku se nic nestane, když se sází na podzim , také venku v mrazu přezimuje.(Net)

http://konzer­vace.ic.cz/ob­sah.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Česnek vydrží do příští sklizně, když necháte u něj delší stonky, dáte je do džbánu palicemi nahoru – vypadá jako kytice. Kdysi jsem návod slyšela v Receptáři, vyzkoušela. Už jinak neskladuji. Česnek takto nepáchne, takže je i ozdobou v kuchyni – dávám na kredenec. Opravdu vydrží do další sklizně. Ale na jaře, když vezmete palici, musíte ji rychleji spotřebovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Další možnosti.Některé z nich mám vyzkoušené a jsou fajn.

http://www.zah­rada.cz/forum/zpra­covani-ovoce-a-zeleniny/jak-uchovat-co-nejdele-cesnek-79526/?stranka=

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zdennyve

každý rok upravuji česnek podle starého rodinného receptu,jsem s ním velice spokojená!"půl kila tvrdých červených rajčat,30dkg oloupaného česneku a 5dkg soli vše umeleme na masovém mlýnku a dáme do malých skleniček,nes­terilujeme!"tak­to upravený česnek má velké uplatnění- jako příloha k ohřátým uzeninám,do polévek,pod maso aj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Dobrý česnek vydrží do příští sklizně. Jinak lze sušit, mrazit, rozmačkaný skladovat se solí. Nejlepší je stejně ale ten právě oloupaný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

  1. nechat vyschnout (zavčas tedy musel být sklizen, než nabere vlhkost)
  2. uskladnit i s delšími stopkami v suchu (lépe i chladu a temnu) a vzhůru nohama

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek