zdennyve

Letos jsem si všimla, že téměř na každé rostlině – brambor vyrůstají malé zelené plody! Co to je?

mají se tyto plody odstranovat?

Nejlepší odpověď
mosoj

To jsou plody po odkvětu a také semena.
Nikdy jsem neviděl že by to někdo odstraňoval i když tak nějak v podvědomí mám že by to snad mělo mít vliv na velikost hlízy ale jistý si nejsem Teď jsem si uvědomil že jsem vlastně již dlouho neviděl kvést brambory, vlastně vůbec brambory na poli.
Ony se smí pěstovat podle EU jenom někde, jinde zase jebom obilí.
EU se poučila asi od RVHP. Pro mladé ( rada vzájemné hospodářské pomoci za komunistů).
Buhví jestli to nějak geneticky nesprasili.

Další odpovědi
pokazdejinak

jsou to normální plody, ale pozor jedovaté – sice až v opravdu velkém množství, nebezpečí otravy tedy ani nehrozí, ale jestli máte malé děti, preventivně bych je zlikvidovala…

baghira

Odpověděla sis sama – jsou to plody brambor. Nejedlé.