JGsmgjsgse

Letí se do Turecka přes občanku či pas?

Je to na půl evropská a asijská země a měl jsem za to, že když to spadá do Evropy, do Evropské unie, že se dá na pas. Slyšel jsem, že to snad nejde.

Nejlepší odpověď
Kepler

Do Evropy nespadá ani trošku. Turecko není členem EU (díkybohu) a na občanku tam cestovat nelze. Z drtivé části je to asijský stát. O dokladech nutných k cestování do Turecka si počti zde: https://www.pla­netacestovani­.cz/turecko/ces­tovni-doklady/

Další odpovědi
Arne1

S Tureckem není ani mezinárodní smlouva o uznávání osobních průkazů, ani to není deklarováno jednostranně. Takže pouze pas a k tomu nepříjemná podmínka platnost půl roku po opuštění Turecka (nechápu k čemu to je, ale chtějí to skoro všechny státy).

Ono je úplně jedno, zda je země v Evropě nebo ne. Podstatné je, že pas z evropských zemí potřebuješ pouze:
Rusko
Bělorusko
Turecko
Ukrajina
občas se do Evropy počítají i Zakavkazaké země, takže ještě
Arménie
Azerbajdžán
(ale ne Gruzie)

Pokud ti někdo bude tvrdit, že pas potřebuješ do Chrovatska nebo jiné ex-YU země, tak mu řekni že je v*l

Edison

Pokud je země v EU je i v Schengenu!!! Pokud je v Schengenu, automaticky platí vzájemné uznávání osobních identifikačních dokladů.

led

Do Turecka berte pas.

pre neznalých, limit platnosti pasu nad čas pobytu, 3–6 mesiacov je z bezpečnostných dôvodov pre nepredvídané zdržanie sa na území navštíveného štátu, napríklad pre chorobu.

Funna

Do Turecka se neletí ani přes občanku, ani přes pas, ale (obvykle) přes Slovensko, Rumunsko a Bulharsko .-)
A i kdyby bylo součástí kontinetu Evropy (a to není), NENÍ součástí Evropské unie ani náhodou…tudíž jedině PAS…

Filios

Přes pas.
Jen do Evropské unie se může na občanku, Turecko v Evropské unii není, takže jen na pas.

Kamix

Ahoj, díval jsem se na https://jaces­tovatel.cz/me­dia/dovolena-v-turecku-informace-doprava-jidlo-pocasi-zajimavosti-pamatky-a-prakticke-rady kde je celkem dost informací k cestování do Turecka a tam se jasně píše, že do Turecka je potřeba i pas, takže pozor na to, pouze s občankou by tě přes hranice určitě nepustili.