Letěli jste někdy letadlem, které mělo ve vzduchu potíže, či jiné problémy?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud vím, ne…
Nebo jinak – mně o případných potížich nikdo neinformoval, letušky ani piloti nechtěli přispět ani radou, ani pomocí…
😉
Jednou jsem měl potíže já – ale bylo to ještě na zemi – při kontrole pracovníky El Al jsem doslova pěnil.
😉

Další odpovědi
Lamalam

Bohužel ano. Jednou při letu z Izraele jsme se po deseti minutách letu vraceli na výchozí letiště do Ejlatu. Co konkrétně se stalo, nám nikdo neřekl, pouze nám sdělili, že letoun má mírné technické potíže, vše je pod kontrolou a není vůbec žádný důvod k obavám. V ten okamžik vypukla na palubě panika. Asi po čtyřech hodinách čekání přiletělo náhradní letadlo, s ním jsme potom normálně odstartovali a let proběhl v klidu. Po příletu do Drážďan nám bylo sděleno, že šlo o technický problém na komunikačním zařízení, bezpečnost nebyla ohrožena. Nic víc jsme se nedozvěděli. Byl to poměrně nepříjemný zážitek.

JájsemRaibek

Ano a dokonce dvakrát. Jednou jako náhoda kdy jsem neletěl a podruhé jsem letěl.
To první bylo, kdy jsem měl letět letadlem a už nevím proč (byl jsem malé dítko) jsem letěl až druhý den a jednalo se o let, který havaroval v Bratislavě na Zlatých pieskách.
To druhé bylo dlouhé čekání na odlet do Bratislavy, kdy let byl několikrát odložen, aby po několikahodinovém zpoždění jsme mohli odletět. Opět to bylo v době, kdy jsem byl malé dítko, tudíž už to tak nepamatuji. Rolovali jsme z nové na starou Ruzyň a poté zpět a když už konečně došlo ke startu, tento musel být na poslední chvíli zrušen, jelikož nám přes dráhu přistávalo jiné letadlo.
Pokoušel jsem se zjistit nějaké info, ale bohužel.

led

Pohľad z okna pri štarte z Ruzyne na podozrivo rozkmitaný koniec krídla s následnou obrátkou a okamžitým pristaním by zjavne odobral chuť lietať viacerým. Ale našinci odchovaní v horších podmienkach našich ciest, sa len pousmiali, v letiskovom bare si hrkli ostrô a novým lietadlom sme odleteli do cieľového letiska. To by musela byť naozaj náhoda, aby aj to druhé malo rovnakú chybu…
Pristátie na Letisku Bratislava v búrke (nik iný neprijímal) strmhlav (ruský pilot) so zastavením snáď už v mieste dotyku so zemou. Ako to dokázal, to snáď nevedel ani sám pilot.
Pred 2 rokmi pilot po nahlásení srdcového záchvatu nahlásil „krízový stav“( vtedy sa všetko odkloní a nahlasujúce lietadlo má vo všetkom prednosť" napikoval na letisko a behom pár minút stál na runway.
Ale naďalej absolvujem dlhšie cesty radšej vo vzduchu, ten pohľad na mikrolode na mori, či pohľad zhora na blízke vrcholky veľhôr je nádherný.

tony2412

do letadla už nikdy více!!!!!!!

led

JájsemRaibek, buď rád, že si „nepristál“ na Zlatých piskoch v Bratislave. Nebol to pekný pohľad, len chvost trčal z vody.

JájsemRaibek

Viem, ale dedko ma čakal a bol z toho velmi rozrušený. Telefonovanie v tu dobu bolo ako určitě sama poznáš-iba na objednávku a čakalo sa.
Pozrel som si aj dokument o tejto havárii.