kurec

Nebude problém letět z USA do ČR sám, když podle tamních zákonů nejsem dospělý člověk?

Například kdybych letěl do USA z ČR, tak to je v pohodě, ale když poletím z USA zpátky do ČR, tak v USA je dospělý člověk až v 21 letech, takže nemělo by to být trochu problém?

Odpovědi
autacek

Možnost létat do cizích států není dána plnoletostí, ale cestovním pasem a pak pravidly té konkrétní dané země. Vzhledem k tomu, že v USA jsi v tomto věku způsobilý už i pilotovat letadlo, být cestujícím problém asi nebude.