Let pozadu?

Domníváte se, že by mohli někteří ptáci létat i pozadu?
(tj. ocasem napřed ve směru letu).
P.S. V liště nenalezeno.
Doplňuji:
Jasně, v ptačí říši, jediný kolibřík, zato ve hmyzí hned několik druhů.

Nejlepší odpověď
venkovan

Když vzduchem létají krávy, ovce, z oblohy prší ryby, žáby, občas se vzduchem prožene i karavan či dům, tak proč by ptáci nemohli letět za určitých podmínek pozadu.
Nicméně – kolibřík couvat umí, ale zády dopředu, ne ocasem. To samé někteří dravci kteří se umí nad kořistí v letu zastavit jako třeba poštolka.

Další odpovědi
Andělé

Tady se dnes pije nebo co…?
Ano,Kolibřík je na to mistr..o jiným ptákovi nevím.
Ale já jsem si dnes dala trošilililinku Ježíška,letěl mi darovat Martini,tak je možné,.že i já to dnes dokážu…
Doplňuji:
Jako Venkovane,s Vámi se tady nasměju teda…:-D

tom004

Jestli pořád,to nevím,ale kolibříci umí couvat docela dobře. 🙂

ratava

Nejmenší ptáci – kolibříci, kteří kladou i nejmenší vajíčka vážící pouze 0,25 g. Jsou také jediní ptáci, kteří dokážou létat i dozadu.
Doplňuji:
Kolibříci jako jediní ptáci dovedou létat dozadu, do stran nebo se vznášet po relativně libovolnou dobu na jednom místě. Za tyto téměř neskutečné letové možnosti můžou děkovat velké pohyblivosti ramenního kloubu a mohutnému prsnímu svalstvu, které ovládá křídla.

http://www.fo­togaleriehasek­.cz/clanky/fau­na-a-flora/54-par-zajimavosti-o-kolibricich.html

Zdroj: http://www.jin­drichpolak.wz­.cz/encyklope­die/priroda.php

hanny 2

Jako jediný umí létat pozadu kolibřík.Je to nejmenší pták na zemi.Včetně zobáku a ocasu měří 5cm a váží pouhé 2gramy.Ostatní ptáci by se to mohli naučit!
Doplňuji:
Andělé,nevím jak ostatní,ale já jsem si dala 4deci červenýho!A teď jdu spát,dobrou noc!

mosoj

Ornitolog nejsem, ale řekl bych že stejně jako kolibřík umí létat poštolka. Jenom je jaksi o něco větší.
Ona ta wikipedie vždycky pravdu nemá.

anonym

ad mosoj, českou wiki používám jen jako doplňkový, informativní a orientační zdroj.
Tato otázka byla inspirována velice fundovanými pořady britské TV (různé přírodovědné, Záhady přírody apod.), na základě demonstrování vědeckých pozorování a unikátních záběrů z živočišné říše.
U poštolky se jedná pouze o pozastavení letu na místě při svislém útoku na kořist, ale už neumí vědomě couvat.

ratava

k doplňku: z hmyzí jen vážky a šídla… :o)takže ano, druhů několik…

Andělé

Hanny2,tak to jsem ráda,že nejsem sama:-D.
Já piju Ježíška-Martini,ale už to ani nepočítám a jdu také spát…tak dobrou noc všem přátelé:-))