Avatar uživatele
anonym

Let pozadu?

Domníváte se, že by mohli někteří ptáci létat i pozadu?
(tj. ocasem napřed ve směru letu).
P.S. V liště nenalezeno.
Doplňuji:
Jasně, v ptačí říši, jediný kolibřík, zato ve hmyzí hned několik druhů.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, mosoj, hanny 2, tom004, Deli, ratava, anonym, boIak, lIInes, pizIicka před 4463 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Když vzduchem létají krávy, ovce, z oblohy prší ryby, žáby, občas se vzduchem prožene i karavan či dům, tak proč by ptáci nemohli letět za určitých podmínek pozadu.
Nicméně – kolibřík couvat umí, ale zády dopředu, ne ocasem. To samé někteří dravci kteří se umí nad kořistí v letu zastavit jako třeba poštolka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Andělé

Tady se dnes pije nebo co…?
Ano,Kolibřík je na to mistr..o jiným ptákovi nevím.
Ale já jsem si dnes dala trošilililinku Ježíška,letěl mi darovat Martini,tak je možné,.že i já to dnes dokážu…
Doplňuji:
Jako Venkovane,s Vámi se tady nasměju teda…:-D

Upravil/a: Andělé

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Jestli pořád,to nevím,ale kolibříci umí couvat docela dobře. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ratava

Nejmenší ptáci – kolibříci, kteří kladou i nejmenší vajíčka vážící pouze 0,25 g. Jsou také jediní ptáci, kteří dokážou létat i dozadu.
Doplňuji:
Kolibříci jako jediní ptáci dovedou létat dozadu, do stran nebo se vznášet po relativně libovolnou dobu na jednom místě. Za tyto téměř neskutečné letové možnosti můžou děkovat velké pohyblivosti ramenního kloubu a mohutnému prsnímu svalstvu, které ovládá křídla.

http://www.fo­togaleriehasek­.cz/clanky/fau­na-a-flora/54-par-zajimavosti-o-kolibricich.html

Zdroj: http://www.jin­drichpolak.wz­.cz/encyklope­die/priroda.php

Upravil/a: ratava

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Jako jediný umí létat pozadu kolibřík.Je to nejmenší pták na zemi.Včetně zobáku a ocasu měří 5cm a váží pouhé 2gramy.Ostatní ptáci by se to mohli naučit!
Doplňuji:
Andělé,nevím jak ostatní,ale já jsem si dala 4deci červenýho!A teď jdu spát,dobrou noc!

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ornitolog nejsem, ale řekl bych že stejně jako kolibřík umí létat poštolka. Jenom je jaksi o něco větší.
Ona ta wikipedie vždycky pravdu nemá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

ad mosoj, českou wiki používám jen jako doplňkový, informativní a orientační zdroj.
Tato otázka byla inspirována velice fundovanými pořady britské TV (různé přírodovědné, Záhady přírody apod.), na základě demonstrování vědeckých pozorování a unikátních záběrů z živočišné říše.
U poštolky se jedná pouze o pozastavení letu na místě při svislém útoku na kořist, ale už neumí vědomě couvat.

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ratava

k doplňku: z hmyzí jen vážky a šídla… :o)takže ano, druhů několik…

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Hanny2,tak to jsem ráda,že nejsem sama:-D.
Já piju Ježíška-Martini,ale už to ani nepočítám a jdu také spát…tak dobrou noc všem přátelé:-))

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek