andys10

let na Krétu po operaci kolene??

přítel byl před týdnem v pondělí na operaci s kolenem s přetrženým meniskusem… tuto středu (zítra což je 10 dní od operace) máme letět na krétu…doktor před operací řekl,že dovolená na koleno jen prospěje.....ale dnes při vyndavání stehů mu řekl,že mu nedoporučuje letet,protože by mohl mít trombózu…nemáte s tím někdo nějáke zkušenosti? přítel si obváže nohu ,ale je nějáké riziko,že by se mu opravdu mohlo něco stát.?

Odpovědi
marci1

Nechci Vás strašit, ale pokud to lékař Vašemu příteli nedoporučil, jistě měl pro to vážný důvod. Nedávno jsme měli případ trombózy v rodině a bylo to docela vážné. Utrhnutý trombus se může dostat krevním řečištěm do plic a způsobit velmi vážné komplikace. V letadle s tím mají někdy problémy i zdraví lidé. Zkuste si přečíst články o trombóze.

mosoj

Měl by být pod ochranou fraxiparinu ( heparinu). Po celou dobu dovolené.