Lepší znění věty..

Dobrý večer, potřebovala bych zhodnotit, zda následující věta..může být aplikována na jiné slovo.
Důvodem k šifrování je ochránit důvěrně a osobní informace znemožněním jejich čitelnosti pro všechny, komu nejsou určeny, dokonce i pro osoby, které mají přístup k těmto šifrovaným datům.
Tedy..mohla bych slovo důvodem nahradit cílem šifrování je ochránit..? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Cíl = závěr, k němuž směřuje nějaké konání, snažení: c. práce, výroby; c. boje, taktiky; politické, výchovné cíle záměry, úmysly; vysoké, špinavé cíle; c. života, umění účel

Důvod = to, čím se správnost, oprávněnost, vhodnost něčeho dovozuje, ospravedlňuje, vysvětluje n. vyvrací, popírá:

Zkuste sei sama rozhodnout.

Ale .. upravila bych znění věty … informace tím, že se znemožní jejich čitelnost …

Další odpovědi
terry

Myslím, že v tomto případě to lze nahradit. Důvod je současně také cílem.

Děda Louda

Snad by byla obratnější formulace začínající slovy: Účelem šifrování je…