Radooo

Lepkavé uzené – zkažené?

Zdravím, je normální, že uzená kýta z Kostelecké uzeniny (vakuově balená) je lepkavá na povrchu? nebo je zkažená? Nesmrdí, vypadá normálně.

Nejlepší odpověď
Viktorie II.

Může být lepkavá, protože obsahuje mnoho Eček, která zadržuji vodu. Pokud po rozbalení nepáchne, po rozkrojení nejeví známky hniloby, je jedlá.

Tady nezbývá než kousíček ochutnat a nebo nabídnout sousedovi.😁

Další odpovědi
paul1

No nevím, mám zkušenosti, že lepkavé maso je už na hraně. Ještě je v záruce?

cappuccino

Pokud se ti nezda, tak ho zabal do originalu baleni a vrat ho do obchodu.
Ja bych ho asi nejedla.

Radooo

trvanlivost je do 20.10.2022, kupovali jsme včera