Avatar uživatele
JájsemRaibek

Lepíte nebo jste lepili papírové modely?

Tak jako já jsem pár modelů slepil, ale před tímto „lepičem“ opravdu smekám.
Pokud si uděláte chvilku čas, prohlédněte si fotogalerii jeho modelu: https://vtm.zi­ve.cz/clanky/ne­uverite-co-se-da-vyrobit-z-papiru-stara-tatra-ozila-pod-rukama-modelare/sc-870-a-186193/default.aspx
A co vy? Lepíte nebo jste lepili papírové modely?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Drap, gecco, Kepler před 2584 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

No, ta galerie je opravdu neuvěřitelná. Já jsem nějaké modely taky stříhal a lepil, ale nejvíc jsem byl hrdý na to, že jako 12tiletý jsem si vyráběl z výkresového papíru letadýlka (házedla), nebo upoutané modely, které opravdu létaly! Jediným mým vzorem byl táta, který mi ukázal jak se to může udělat. Pak jsem jen experimentoval a blbnul, v životě jsem se takto nebavil.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mzm

Jo z ABC. Miloval jsem modely, co byly trochu složitější. Aspoň sklopka T815, bagr na traktoru (JCB takový ten, co má v předu lžíci, vzadu lžíci…), a spousta dalších a dalších modelů…Můj „hi-tech“ byla hasičská vysokozdvižná plošina na T148, ale proti tomu z odkazu to byla hrubá amatérština. :) Skončil jsem změnami zájmů a pamatuju, že modelu Lada Niva už jsem nedolepil kolečka.
Všechno je to v krabici na půdě u rodičů…
Možná to ještě někdy zresucituju a aspoň nafotím. Akorát nevím, jestli to bude z dnešníh pohledu ještě ono. Přece jenom mi bylo kolem 10–12 let..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kelley

v časopise ABC jsem se na vystřihovánky těšil vždycky ze všeho nejvíc. Takže ano, lepil sjem – Městská památková rezervace a jiné domečky, lokomotivy, tramvaj, formule 1, kosmiké sondy… něco mám jetě dodnes. Doporučuji navštívit muzeum papírových modelů v Polici nad Metují, paráda!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… že váháš, jsem odchovanej ábíčkem …

… mrkni mu na fejsko >>> má tam fotky ze stavby …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě jsem to kdysi zkoušel, ale moc dlouho mi to nevydrželo. Toto je však neskutečné, ani se tomu nechce věřit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Jasně, stejně, jako McMerkurion – ABC…
Pár modelů jsem si i sám navrhnul (zejména kastle na autíčka autodráhy)…
Ale už dlouho jsem nic nelepil – chybí mi potřebná trpělivost.
___
Ten odkaz – dotyčný modelář je fakt ´ďábel´…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Něco jsem stavěl. Ale mým cílem bylo aby to vypadalo co nejlíp a nebylo vidět nic ušmudlaného (od lepidla apod.). Tohle je naprosto jiná liga, když si dá záležet i na tom aby to bylo správně ušmudlané od bláta a pneumatika byla i s dezénem 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pejevek

Dříve jsem to párkrát zkusila, ale jelikož mi to nikdy nedrželo, tak jsem přestala. Každopádně toho „lepiče“ obdivuji. Já bych to nezvládla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek