JájsemRaibek

Lepíte nebo jste lepili papírové modely?

Tak jako já jsem pár modelů slepil, ale před tímto „lepičem“ opravdu smekám.
Pokud si uděláte chvilku čas, prohlédněte si fotogalerii jeho modelu: https://vtm.zi­ve.cz/clanky/ne­uverite-co-se-da-vyrobit-z-papiru-stara-tatra-ozila-pod-rukama-modelare/sc-870-a-186193/default.aspx
A co vy? Lepíte nebo jste lepili papírové modely?

Nejlepší odpověď
Kepler

No, ta galerie je opravdu neuvěřitelná. Já jsem nějaké modely taky stříhal a lepil, ale nejvíc jsem byl hrdý na to, že jako 12tiletý jsem si vyráběl z výkresového papíru letadýlka (házedla), nebo upoutané modely, které opravdu létaly! Jediným mým vzorem byl táta, který mi ukázal jak se to může udělat. Pak jsem jen experimentoval a blbnul, v životě jsem se takto nebavil.

Další odpovědi
mzm

Jo z ABC. Miloval jsem modely, co byly trochu složitější. Aspoň sklopka T815, bagr na traktoru (JCB takový ten, co má v předu lžíci, vzadu lžíci…), a spousta dalších a dalších modelů…Můj „hi-tech“ byla hasičská vysokozdvižná plošina na T148, ale proti tomu z odkazu to byla hrubá amatérština. :) Skončil jsem změnami zájmů a pamatuju, že modelu Lada Niva už jsem nedolepil kolečka.
Všechno je to v krabici na půdě u rodičů…
Možná to ještě někdy zresucituju a aspoň nafotím. Akorát nevím, jestli to bude z dnešníh pohledu ještě ono. Přece jenom mi bylo kolem 10–12 let..

kelley

v časopise ABC jsem se na vystřihovánky těšil vždycky ze všeho nejvíc. Takže ano, lepil sjem – Městská památková rezervace a jiné domečky, lokomotivy, tramvaj, formule 1, kosmiké sondy… něco mám jetě dodnes. Doporučuji navštívit muzeum papírových modelů v Polici nad Metují, paráda!

Mc Merkurion

… že váháš, jsem odchovanej ábíčkem …

… mrkni mu na fejsko >>> má tam fotky ze stavby …

Drap

Samozřejmě jsem to kdysi zkoušel, ale moc dlouho mi to nevydrželo. Toto je však neskutečné, ani se tomu nechce věřit.

gecco

Jasně, stejně, jako McMerkurion – ABC…
Pár modelů jsem si i sám navrhnul (zejména kastle na autíčka autodráhy)…
Ale už dlouho jsem nic nelepil – chybí mi potřebná trpělivost.
___
Ten odkaz – dotyčný modelář je fakt ´ďábel´…
😉

Dochy

Něco jsem stavěl. Ale mým cílem bylo aby to vypadalo co nejlíp a nebylo vidět nic ušmudlaného (od lepidla apod.). Tohle je naprosto jiná liga, když si dá záležet i na tom aby to bylo správně ušmudlané od bláta a pneumatika byla i s dezénem 😉

Pejevek

Dříve jsem to párkrát zkusila, ale jelikož mi to nikdy nedrželo, tak jsem přestala. Každopádně toho „lepiče“ obdivuji. Já bych to nezvládla.