numeriprimi

Léky nahrazující spánek

Čistě ze zvědavosti: dnešní společnost potřebuje víc a víc času… Existují nějaké léky, které by dokázaly snížit potřebu spánku? Tak co, brali byste je?

Nejlepší odpověď
mosoj

  1. Nic spánek nenahradí !
  2. Spánek se může potlačit, ale vyčerpá se organismus !
  3. To by nebyly léky ale drogy !

Doplňuji:
O spánek bych se nikdy nenechal připravit.

Další odpovědi
anonym

Nemyslím si, že nějaké léky spánek nahradí. Spíše jenom potlačí jeho potřebu. Otázkou potom zůstává, jaký dopad to bude mít na organizmus. Tipuji, že dobrý ne.
Rozhodně bych žádné takové svinstvo nebrala.

Kelt

Dnešní doba je doba informací, tak se každý snaží získat co nejvíce informací, ať si při tom předsavíme informace psané, knihy, časopisy, , filmy, nahrávky , písně atd.
Zásluhou internetu a počítačů můžeme mít tyto informace v hmotné podobě knihy , časopisy, kazety DVD a pod, nebo uloženy v podobě souborů na počítači.
Čím více informací získám, tím více času potřebuji na její uschování a tedy i pro občasné prohlížení, poslech atd. Ale toto není nekonečné , informace rostou závratnou rychlostí. a s růstem informací s časem, klesá možnost se s informacemi dostatečně seznámit, Pokud bychom chtěli ušetřit čas na úkor spánku, jde to občas, ale ne trvale, ono se to někde projeví třeba na zdraví, únavě, atd. I když mohou existovat léky, které dodají potřebné látky a energii organizmu, není nad kvalitní spánek. Léky nahrazující spánek to je něco podobného jako hůl pro chodícího, zdravého. Asi to není to pravé ořechové. Navíc veškeré léky se mohou podepsat na organizmu. Já jsem teda jednoznačně proti.

Člověk je schopný spát při plném vědomí, tak na co prášky?
Sice ve fázi kdy spí při plném vědomí je už na pokraji smrti, ale to se časem vychytá.

marci1

Každý den jsme zahlcováni tolika informacemi, stresovými situacemi, spěchem. Lidé se stávají workholiky. pracují kolikrát na hranici svých možností a k tomu všemu ještě méně spánku ? Spánek nic nenahradí.