Slecna 007

Lekníny v akváriu?

Lze pěstovat leknín v akváriu v bytě? Případně, nevadí akvarijním rybám?

Nejlepší odpověď
Drap

Rybkám nevadí, ale leknínu by asi nebylo dost dobře možné vytvořit v bytě vhodné podmínky. V každém případě by to chtělo velké a hlavně nezvykle hluboké akvárium.

Další odpovědi
Kepler

Ano, dají se pěstovat a taky se široce používají. Nejsou to ale takové ty druhy s listy a květy plovoucími na hladině, ale rostlina je celá ponořená. Vhodná jsou akvária nad 200 l.
https://www.ros­tlinna-akvaria.cz/ak­varijni-rostliny/akvarijni-lekniny?utm_sou­rce=sklik&utm_me­dium=cpc&utm_cam­paign=Akvarij­n%C3%AD+rostli­ny&utm_conten­t=Akvarijn%C3%AD+lek­n%C3%ADny