Avatar uživatele
danasos

lékařský posudek k řízení automobilu – proč 2×?

Zdravím, byl jsem u obvodní s lékařským posudkem o zdravotní způsobilosti k řízení motorového vozidla ale ta mě poslala obratem domů s tím, že potřebuje tento posudek 2× originálně vyplněný. Nechápu proč? Ptal jsem se dalších lidí a po nikom nikdy lékařka tyto posudky 2 nechtěla. Nakonec jsem se doslechl, že podle zákona by obvodní lékařka neměla vůbec ty papíry chtít po mě, ale měla by je mít sama. Co je na tom pravdy? A z jakého důvodu po mě může chtít tyto posudky 2? Děkuji.
Doplňuji:
Ne, nespletl jsem se. Je to přesně jak píši. Poslala mě domů s tím, že mám přinést posudek 2× vyplněný a pak ať přijdu(žádné zdravotní problémy nemám) – s tím to nesouvisí. Je to hloupost a nikdo tomu nerozumí, z tohoto důvodu se ptám zde.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 3686 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NikkiHeat

To je nějaká hloupost, potvrzení – či posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorového vozidla má vydat obvodní lékař takže nechápu pro co vás posílá domů. Možná chce potrvzení od sousedů, že ještě slyšíte a vidíte…Doporučuju změnit lékařku zdá se být zmatená.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

Předpokládá se, že když někam pojedeš, budeš ten druhý posudek potřebovat na zpáteční cestu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Ještě napište o jaký posudek jde a kdo ho vystavoval !!!!

Pokud by se jednalo o Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel z titulu věku ( 65 let a více) vystavuje jej praktický lékař a stačí jedna kopie, kterou vozíte s řidičským průkazem U SEBE.

Pokud se jedná o vyjádření odborného lékaře pro vydání tohoto posudku, jeden originál bude pro praktického lékaře a jeden pro vás.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

§ 4 (277/2004 Sb. – VYHLÁŠKA Ministerstva zdravotnictví ze dne 26. dubna 2004)

(1) Posudek musí být jednoznačný a nesmí obsahovat diagnózu nemoci; vždy obsahuje náležitosti uvedené v posudku podle přílohy č. 2 k této vyhlášce. Posudek lze vydat i v jiném formátu a uspořádání, než je uvedeno v jeho vzoru.

(2) V posudku se uvede doba jeho platnosti, jestliže posuzující lékař na základě zjištěného zdravotního stavu posuzované osoby určí lékařskou prohlídku dříve, než je termín pravidelné lékařské prohlídky podle zákona, a to

  1. v případě postupující nemoci, u které lze předpokládat při dalším vývoji takové změny zdravotního stavu, které ovlivňují bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,
  2. je-li v příloze č. 3 jako podmínka zdravotní způsobilosti uvedena lékařská kontrola zdravotního stavu posuzované osoby; lékařská kontrola se provádí v rámci lékařské prohlídky nejméně 1 za 5 let, nebo
  3. je-li v závěru odborného vyšetření podle § 6 odst. 2 písm. c) uveden dřívější termín, do kterého se má posuzovaná osoba podrobit dalšímu odbornému vyšetření, než je termín pravidelné lékařské prohlídky.

    (3) Kopie posudku a záznam o jeho převzetí posuzovanou osobou potvrzený podpisem posuzujícího lékaře a posuzované osoby, popřípadě doručenka potvrzující převzetí posudku posuzovanou osobou, jsou nedílnou součástí zdravotnické dokumentace vedené o posuzované osobě.

    (4) Posudek podle této vyhlášky lze nahradit posudkem o zdravotní způsobilosti k výkonu práce, jejíž součástí je i řízení motorového vozidla, které je druhem práce sjednaným v pracovní smlouvě, pokud vedle náležitostí stanovených právním předpisem upravujícím obsah a náležitosti zdravotnické dokumentace 4) obsahuje i náležitosti podle odstavce 2, § 5 odst. 1 a rok provedení dopravně psychologického vyšetření a vyšetření neurologického 5).

pre vás je vysvetlením odstavec 3)

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek