danasos

lékařský posudek k řízení automobilu – proč 2×?

Zdravím, byl jsem u obvodní s lékařským posudkem o zdravotní způsobilosti k řízení motorového vozidla ale ta mě poslala obratem domů s tím, že potřebuje tento posudek 2× originálně vyplněný. Nechápu proč? Ptal jsem se dalších lidí a po nikom nikdy lékařka tyto posudky 2 nechtěla. Nakonec jsem se doslechl, že podle zákona by obvodní lékařka neměla vůbec ty papíry chtít po mě, ale měla by je mít sama. Co je na tom pravdy? A z jakého důvodu po mě může chtít tyto posudky 2? Děkuji.
Doplňuji:
Ne, nespletl jsem se. Je to přesně jak píši. Poslala mě domů s tím, že mám přinést posudek 2× vyplněný a pak ať přijdu(žádné zdravotní problémy nemám) – s tím to nesouvisí. Je to hloupost a nikdo tomu nerozumí, z tohoto důvodu se ptám zde.

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

To je nějaká hloupost, potvrzení – či posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorového vozidla má vydat obvodní lékař takže nechápu pro co vás posílá domů. Možná chce potrvzení od sousedů, že ještě slyšíte a vidíte…Doporučuju změnit lékařku zdá se být zmatená.

Další odpovědi
Děda Louda

Předpokládá se, že když někam pojedeš, budeš ten druhý posudek potřebovat na zpáteční cestu.

mosoj

Ještě napište o jaký posudek jde a kdo ho vystavoval !!!!

Pokud by se jednalo o Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel z titulu věku ( 65 let a více) vystavuje jej praktický lékař a stačí jedna kopie, kterou vozíte s řidičským průkazem U SEBE.

Pokud se jedná o vyjádření odborného lékaře pro vydání tohoto posudku, jeden originál bude pro praktického lékaře a jeden pro vás.

arygnoc

§ 4 (277/2004 Sb. – VYHLÁŠKA Ministerstva zdravotnictví ze dne 26. dubna 2004)

(1) Posudek musí být jednoznačný a nesmí obsahovat diagnózu nemoci; vždy obsahuje náležitosti uvedené v posudku podle přílohy č. 2 k této vyhlášce. Posudek lze vydat i v jiném formátu a uspořádání, než je uvedeno v jeho vzoru.

(2) V posudku se uvede doba jeho platnosti, jestliže posuzující lékař na základě zjištěného zdravotního stavu posuzované osoby určí lékařskou prohlídku dříve, než je termín pravidelné lékařské prohlídky podle zákona, a to

  1. v případě postupující nemoci, u které lze předpokládat při dalším vývoji takové změny zdravotního stavu, které ovlivňují bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,
  2. je-li v příloze č. 3 jako podmínka zdravotní způsobilosti uvedena lékařská kontrola zdravotního stavu posuzované osoby; lékařská kontrola se provádí v rámci lékařské prohlídky nejméně 1 za 5 let, nebo
  3. je-li v závěru odborného vyšetření podle § 6 odst. 2 písm. c) uveden dřívější termín, do kterého se má posuzovaná osoba podrobit dalšímu odbornému vyšetření, než je termín pravidelné lékařské prohlídky.

    (3) Kopie posudku a záznam o jeho převzetí posuzovanou osobou potvrzený podpisem posuzujícího lékaře a posuzované osoby, popřípadě doručenka potvrzující převzetí posudku posuzovanou osobou, jsou nedílnou součástí zdravotnické dokumentace vedené o posuzované osobě.

    (4) Posudek podle této vyhlášky lze nahradit posudkem o zdravotní způsobilosti k výkonu práce, jejíž součástí je i řízení motorového vozidla, které je druhem práce sjednaným v pracovní smlouvě, pokud vedle náležitostí stanovených právním předpisem upravujícím obsah a náležitosti zdravotnické dokumentace 4) obsahuje i náležitosti podle odstavce 2, § 5 odst. 1 a rok provedení dopravně psychologického vyšetření a vyšetření neurologického 5).

pre vás je vysvetlením odstavec 3)