Lékařka mi zřejmě dá potvrzení, že nemohu vykonávat svou práci. Musím vzít nabízené místo od zaměstnavatele ?

Co dále v práci ?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tak jak teda. Nemůžeš práci vykonávat nebo možná dostaneš potvrzení, že nemůžeš?
To nějak nechápu.
Pokud místo odpovídá tvému zdravotnímu stavu, proč bys jej nevzal(a)?

Další odpovědi
led

Nemusíte, ale potom budete musieť odísť.
Ak zo zdravotných dôvodov nemôžte vykonávať svoju prácu, pozor, platí to u všetkých zamestnaniach na konkrétnu prácu.

standa

ANO, musíte !

§ 41/1.a (zákoníku práce)
Zaměstnavatel je POVINEN převést zaměstnance na jinou práci pozbyl-li zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku(…)dlou­hodobě způsobilosti konat dále dosavadní práci.

§ 41/3
Není-li možné dosáhnout účelu převedení na jinou práci(…)v rámci pracovní smlouvy, může ho zaměstnavatel převést v těchto případech i na práci jiného druhu, než byl sjednána v pracovní smlouvě, a to i kdyby s tím zaměstnanec nesouhlasil.

Pokud vám zaměstnavatel nabídne, z vašeho pohledu, nevhodnou práci…, pak máte šanci na ´odpor´ jedině ve spolupráci s lékařem, který by eventuálně vystavil „posudek“ o vaší nezpůsobilosti i na tu novou práci.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h3.aspx