xiperio

Lékaři musí dodržovat lékařské tajemství, pokud toho nejsou ze zákona zproštěni. A jak to mají zdravotní sestry?

Zdravotní sestry mají také ke zdravotní dokumentaci pacienta přístup. Je to nějak právně ošetřeno? Když si pustí tzv. hubu na špacír, a s něčím se někde pochlubí (třeba kamarádce)…

Nejlepší odpověď
Drap

Stejně jako lékaři.

Další odpovědi
led

Lekárske tajomstvo sa týka všetkých, ktorí prídu do styku so zdravotnou dokumentáciou, či s pacientom (priamo, aj nepriamo), bez ohľadu na ich pracovné zaradenie. Takže nielen lekárov a sestier, ale napríklad aj upratovačiek na jednotlivých oddeleniach. Tu platí pre všetkých „Drž hubu“.

Kepler

Zdravotní sestry by přístup k dokumentaci mít neměly. Ale z vlastní zkušenosti můžu zodpovědně prohlásit. že lékaři toto tajemství obecně nedodržují. Spíš ukecané lékařky – bacha na ně! Mně to stálo několik desítek tisíc Kč majetku a fatální osud, co do uplatnění pracovní síly.