hawranek

Lékař v místě „přechodného bydliště“??

Dobrý den,
brzy se budu stěhovat k přítelovi daleko od svého trvalého bydliště. Jak užž jsem se zde dočetla, neexistuje již pojem „přechodné bydliště“ a poště, bankovním úřadům a pod. stačí nahlásit korespondenční adresu. Jak je to ale s lékaři? Obávám se, aby mne zde nějaký doktor přijal (ať už obvoďák tak oční apod.), když nemám trvalé bydliště v tomto městě ani kraji.

Odpovědi
panenka

Doporučila bych vám obejít si ty lékaře kde budete bydlet a zeptat zda by jste k ním mohla chodit,že jste se sem nastěhovala k přítelovy a vašého lékaře máte daleko.

Nuk nuk

Chápu Vaše obavy. Občas to totiž není jednoduché.

Teoreticky, podle zákona, si totiž můžete lékaře vybrat Vy a záleží jen na Vás, jestli budete mít lékaře o ulici vedle, nebo na druhém konci republiky. Nemělo by tedy záležet ani na trvalém či faktickém bydlišti.

Sami lékaři s tím ale občas dělají potíže. Sama mám tu zkušenost. Nicméně, oni by měli brát v úvahu více vaše faktické bydliště. Holt Vám nezbyde, než to zkoušet.

atriplex

Tak jako vy si můžete vybrat lékaře, tak i lékař si může vybírat pacienty.