dennis15

Lehká úloha, procvičí se např. čtvrťáci.

Tři největší okna na světě má Palác průmyslu a techniky v Paříži. Každé z nich má šířku 218 m a obsah 10 900 m2.

Vypočítejte výšku těchto oken.
Doplňuji:
Hele tak zaprvé – já chodím do primy na osmiletém gymnáziu
a zadruhé – nekecejte nesmysly, nedělejte chytrý a když už něco píšete, tak pište výsledky!!!

Nejlepší odpověď
anonym

Napis sem lehkou odpoved a my ti lehce odpovime , jestli to mas spravne ! -iv-

Další odpovědi
Syd

Sotva jsi začal čtvrtou třídu a už bys chtěl po cizích dospělých lidech, který to už uměj, aby za tebe dělali úkoly? ts ts
Doplňuji:
Hele, tak za prvé: to, že jsi nastoupil do primy, ještě nutně neznamená, že příští rok půjdeš do sekundy, s tímhle přístupem obzvlášť.
Za druhé: chytrou nedělám, chytrá jsem, prozatím je pro tebe k tomuhle zcela dostačující to, že jsem 6. třídu s vyznamenáním ukončila před 6 lety.

chudst

Predpokladam, ze okna jsou ctvercova ci obdelnikova. Tudiz obsah (S) se pocita jako strana (a) krat strana (b).

Obsah (S) je v nasem pripade 10900m2.
Strana (a) je v nasem pripade sirka 218m.

Vzorecek je jasny: S=a*b
Z toho si potrebujes vypocitat vysku (stranu b).

Navod mas, cely ukol za tebe delat nebudu ;) Ale rada vzdy pro takoveto priklady. Vzdy si vypis z textu, co vis, jako jsem ti to udelal ted ja. Na zakladce je to vetsinou jen o jednoduchem dopocitani do vzorecku.
Doplňuji:
A doplnim odpoved: zkuste si priste rozmyslet, co pisete. Damy zde maji pravdu, nejsme tu od toho, abychom za vas delali domaci ukoly. Je v poradku napsat, ze to nevite a poprosit o pomoc. Neni v poradku napsat „nekecejte nesmysly a piste vysledky“. Zkuste priste, nez napisete dodatek, se nad sebou trosku prosim zamyslet, protoze jinak docilite toho, ze vam tu nikdo nebude odpovidat. Je to samozrejme jen na vas.

led

Pán Primán, ja neznalá sa vopred ospravedlňujem, ale akého tvaru sú tie okna (ten Palác nepoznám)? Takže pokiaľ nemám tento základný údaj, Váš príkaz nemôžem splniť ☹
A teraz, čo sa týka slušnosti.
Primán už by mal poznať základy slušnosti a vedieť:
za prevé- pýtať sa nemôže príkazom.
za druhé- vyjadrovanie typu „nekecejte nesmysly, nedělejte chytrý“ nie je hodné dôstojnosti Primána. Byť primánom je česť!
za tretie- „když už něco píšete, tak pište výsledky!!!“ toto nie je stránka simulujúca domáce úlohy. Poradí, ako napríklad odpoveď Chudsta.
Howgh.
Doplňuji:
Neviem si predstaviť okno vysoké ako 14 poschodový dom. Nie je chyba v zadaní?

Drap

Podle doplnění otázky se mi zdá, že jsi na svůj věk dost drzý. Možná kdybys více energie věnoval učení a přemýšlení, tak by ses tady nemusel rozčilovat

mosoj

A proč se tedy ptáte na tvar okna ?!!
K výpočtu to není vůbec třeba. Pokud to není nějaký atyp, ale to by zase byla nesmyslná otázka.
Ale berte to s rezervou, šestou třídu jsem ukončil před 54 lety.

anonym

Chudste !! Ja jsem tady zase !! 🙂
Syd – Prominte , Chudst vi o cem pisi. 🙂 A vy jste ( tedy pro me ) velmi chytra a pohotova slecna. Jako jeden tady mladik – na odpovedich . 🙂 A musim vam obema napsat tajemstvi : ja bych to vypocitat neumela.;-( Ale hraji si zde za moralistku. 🙂 -iv-

chudst

Ach jo XD Chudak Syd, takhle ho trapit mnou, to bych ji nemohl udelat, neboj, ty gardedamo XD

chudst

syd: „Drive jsem si o sobe prilis myslel, ale ted uz jsem proste dokonaly!“ XD Promiiin, mne to nedalo :) Ty chodis do tretaku na gymplu? O.O Ja myslel, ze jsi v pataku na vysoke, netusim proc =ox

Syd

:o no, ta VŠ mi lichotí! 🙂 Ne, chodim do čtvrťáku na obchodku, ne že bych se nedostala na gympl, ale chtěla jsem bejt radši jednookým králem, než malou rybou ve velkým rybníce. Od tý doby, co jsem si ve druháku začala myslet na VŠ toho lituju

chudst

Procpak? Zase pokud chces jit na vejsku zamerenou na obchod, budes mit v nekterych predemetech vyhodu oproti deckam s gymplu.

Syd

No to právě ještě vůbec nevim, kam bych chtěla jít, ale na nějakou robotiku/kyber­netiku/informa­tiku můžu zapomenout zcela, poněvadž jsme se ICT za celou dobu učili jenom v prváku, poněvadž současnej učitel (když už přijde na hodinu) tak tam sedí celou dobu jako myška a maximálně se tak dloube v nose :X

chudst

Kdyz jdes na vejsku, jdes tam proto, ze te to bavi a ze ti to jde. Treba informatika je na VUTcku jen o programovani. Vetsina lidi, kteri tam jdou, nemaji s programovanim v Cecku zadne zkusenosti, vse se uci od zacatku. Jen je to uceni mirne receno drasticke. Vse, co ses naucila na skole za rok ti tam shrnou v jedne prednasce za dve hodiny. Ale jsou si vsichni na zacatku rovni, je to tak skoro vsude. Takze pokud te to tam tahne a mas na to vlohy (tj. uplatnovat logicke a matematicke mysleni, apod.), klidne tam bez.