lednice no frost bezi bez prestavky je to normalni?

Nejlepší odpověď
anonym

Není to normální.Prav­děpodobně je vadný termostat!

Další odpovědi
hanulka11

také se nám to stalo, zavolej opraváře , byl to termostat 1500 to spravilo

mosoj

U lednice uváděné do provozu to normální je.
Lednice má řídící logiku a učí se.
Také se podívejte zda jste si nenavolili rychlé ( super) mrazení, to pak běží i několik dní. Také to může udělat pokud dáte do lednice hodně věcí najednou k zmrazení.
Řídíci logika těchto lednic již není jenom o termostatu!!

Jinak se jedná o závadu, s největší pravděpodobností toho termostatu ale může být vadná i řídící elektronika či něco jiného.
Pokud již lednice běžela normálně a nyní ne, zavolat opraváře. Jinak počkat zda se lednice během 1 – 2 dní nestabilizuje.

Hlada

Kdyby byl vadný termostat, byla by v lednici teplota hluboko pod nastavenou a nedocházelo by k odmrazování. Jestli tomu tak není, je nejspíš uniklé chladivo nebo vadný kompresor. Normální to není, podle výkonu kompresoru v normálních podmínkách běží 30–50% času.