svejk007

Lednice +mrazák

Dobrý den ,mám na chatě lednici s mrazákem ,která při teplotě pod 10 stupňů nechladí ani nemrazí . Nejde nějak odstranit termostat nebo jiná vychytávka jak by se to dalo obejít.

Odpovědi
Hlada

Temostat je možné na zkoušku zkratovat. Ten ale nereaguje na vnější teplotu, takže v něm vada nejspíš nebude. Spíš může být vadné rozběhové relé , které odepne rozběhové vinutí dřív, než se motor rozběhne nebo je v kompresoru ztuhlý olej, který mu neumožní rozběh při nízké teplotě. Zkusil bych prodloužit dobu rozběhu.

Pajka.111

Jinak teď jsem se dívala na https://www.top­chlazeni.cz a jen upozorňuji, že tam mají akční ceny :) Pro ty, co se ještě rozhodují a cena je pro ně překážkou :)

XenieRo

Ahoj, taky jme vybírali lednici poprvé, protože tu, co jsme měli do teď, jsme měli od našich. Jinak jsme si vybrali tuto https://www.top­chlazeni.cz/e-shop/chladnicka-liebherr-k-2814 a přímo na tomto shopu. Jinak teda – my se ohledně výběru domlouvali právě na tom shopu… Tak si tam zavolej a domluv se s nima :) Oni ti přesně poradí co a jak :)

SuzanKa

Holky, já jsem se dívala na ten shop topchlazeni.cz a mají tam zrovna slevy. Jako zatím jsme novou lednici kupovat nechtěli. Ta naše ještě drží, i když někdy na dobré slovo, ale jinak drží. Ale s těma cenama už váhat nebudeme. Jen bych se chtěla zeptat – lednici máme od našich, takže já osobně jsem ji nikdy nevybírala. Tak nevím, na co se při výběru zaměřit?

XenieRo

Ahoj, podle mě nejlepší značka mrazáků je Lienherr. My tuto značku máme, takže to vím z vlastní zkušenosti.

Sonka Pop

No a mě by právě zajímalo zda když jste si vybírali ledničku, máte ledničku kombi s mražákem nebo samostatnou a mrazák třeba pultový mimo? A pokud máte kombi, tak máte brazák dole nebo nahoře?

Sonka Pop

Ahoj, s ohledem na tyto problémy – co myslíte, je lepí kupovat mrazák a lednici dohromady nebo lednici a mrazák samostatně? A jaká značka se vám osvědčila?

Pajka.111

Já osobně třeba preferuji kombi mrazák a lednici dohromady. Jako jasně, že bych ocenila samostatný mrazák, ale jaksi na něj nemám místo.

XenieRo

Ahoj, jako takhle. Záleží, kam ho chceš a zda ho plně využiješ. Pokud ho plně nevyužiješ, pak bych brala lednici s mrazákem. Tak to máme na chalupě. Doma ale máme lednici, kde nám mrazák nestačí, takže si ještě dokupujeme mrazák. Jinak doporučuju zn. Liebherr z topchlazeni.cz. Pro nás výborná kvalita a skvělá komunikace se shopem!

svejk007

Lednice není rozbitá , ale moc chytrá pod 10 stupňů prostě nezapíná

svejk007

Lednice není rozbitá , ale moc chytrá pod 10 stupňů prostě nezapíná

Hlada

Jestliže nezapíná pod 10°, tak je vadná. Nezapínat by mohla jen v tom případě, kdyby byla vnitřní teplota nastavená na více než 10°, což pochopitelně neplatí pro mrazák.