LED – hledám schemata na zapojení řad do sítě, třeba přes T. Často se píše o předřadníku v zapojení více LED. Co se…

Co se tím myslí, předřadník? Jako že je v každé řadě ochranný rezistor? Jiné vysvětlení nevidím. Chci si splácat osvětlení sám. Možná těmto diodám vadí náraz při zapnutí, to je ale domněnka. Dá se sehnat datasheet jako kdysi od Tesly? Použil bych ty vysoce svítivé.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Předřadník nemusí být jenom rezistor, ale i složitější elektronické zařizení.

Moderní elektronické předřadníky v zářivkových svítidlech jsou defakto upravené spínané zdroje, které v zářivce zapalují výboj řastěji než 50z za sekundu jako u klasické konstrukce se starterem a tlumivkou.