arygnoc

Léčit homofobii, ne homosexualitu?

čo to je za kravina?

má sa liečiť 96% normálnych ľudí pre vôľu 4%? (→ http://www.li­dovky.cz/vati­kan-celi-homosexualite-ve-svych-radach-knezi-posila-na-lecbu-do-klastera-1vg-/zpravy-svet.aspx?c=A151006­_154620_ln_zah­ranici_ele#ut­m_source=rss&ut­m_medium=feed&ut­m_campaign=ln_zah­ranici&utm_con­tent=main )

kam to spejeme!

keď sa konečne aj vatikán rozhodol liečiť svojich chorých pupušov (čím uznal, že ružovučkí sú chorí [a neochvejne to tvrdím i ja]), tak nejakí aktivisti povedia, že byť buzíkom je vlastne normálne?

😉

tu sa jedná o princíp – liečiť máme prirodzený odpor voči niečomu nenormálnemu a nie samotnú nenormálnosť, abnormalitu?

to, že názor vatikánu je pre mnohých irelevantný, je prijateľné – no v tomto kontexte je práve názor prekvapujúco pokrokový vzhľadom na jeho skostnatelé ppostoje k sexualite ako takej.

viacej polemiky v dikusii.

😉

Nejlepší odpověď
gecco

Homosexualita je přirozená („normální“ je statistický termín, v tomto kontextu jej nemá smysl používat, leda produkuje zbytečné emoce).
Navíc je neléčitelná (tedy – pokud bych přijal tezi, ž ejde o nemoc)…
😉
Na druhou stranu je každá fobie (tedy i xenofobie) psychickou (anebo/i sociální) poruchou – a někdy k jejímu potlačení (vyléčení, chceš-li) stačí dostatečná informovanost…
😉
___
Nejsem „buzík“ a představa sexu s chlapem se mi příčí jako asi nic jiného – na druhou stranu nemám problém s tím, jací jsou a jak žijí jiní lidé…
Tomu se říká tolerance…
😉

Další odpovědi
Psychotic

Léčit se má homofobie, nikoli heterosexualita. A homofóbů rozhodně není 96% 🙂 Řekl bych, že v našem ateistickém státě je homofobů méně než samotných homosexuálů. Jak je to u vás na východě?

Agneta

„Léčení homofobie“ není nic jiného, než levicově extrémní politika. A ta ať si zůstane tam, odkud přišla. My jsme pravičáci, a naše pozice si musíme držet.

Jak to s homosexualitou je, by měl dnes už každý vědět, ale neví. Dle nejnovějších výzkumů (už asi dva roky starých) vzniká už v těhotenství „vadnou funkcí mozku“. Nevím už přesně, ale má to něco spol. s hormony. V budoucnu to má být léčitelné (operativním zákrokem u novorozence).
Některé matky mají i několik takto postižených dětí.

My se nemocným a od narození postiženým samožřejmě nesmějeme, ale očekáváme od nich, že nám nebudou nějak „vyvádět“, my je teda tolerujeme, vždyť jim nikdo nic nedělá, ale nechat se od těch vaďasů poučovat nemusíme:D

Klaproth

Homosexualita není nemoc, proč by se měla léčit? Kdyby ses narodil buzíkom, viděl bys to jinak.

marci1

Homofobie je strach nebo odpor vůči homosexuálům. 96% heterosexuálních lidí u nás jistě netrpí homofobií. 🙂

ratava

V přírodě máte nejen mezi lidmi různé sexuální vztahy- samec se samičkou, samička se samičkou, samec se samcem, jsou i jedinci, kteří mění pohlaví během svého života podle aktuální potřeby (ze samičky na samce, ze samce na samičku). Nějak mi přijde, že kdyby to bylo proti přírodě, příroda by to nevymyslela…

Toto není choroba- choroba se dá léčit, neznám vyléčeného homosexuála ze své sexuální orientace. To, že vám to přijde divné/ zvrhlé/ zvrácené… neznamená, že je to divné/zvrhlé/ zvrácené… v rozsahu celého vesmíru. Víte, nepřijde mi, že bychom jako lidé měli to právo určovat, co je a není normální/ nenormální. Náš pohled na mnoho věcí je značně omezený- prostorově, časově, společensky, kulturou, vědomím a p. …

A ve srovnání s Vatikánem? Promiňte, ale bylo někdy něco na církvi lidského, normálního? Není to tak dávno, co „léčili“ čarodějnice… jojo- taky lidsky, potažmo (na tu dobu) normálně. Zajímavé, že chtějí léčit homosexualitu, ale co opravdové jiné deviace?

setapouch

Nektere veci se lecit nedaji. To bys mel nejlip vedel ty sam.

Ad doplnění: V ideálním případě by se mělo léčit obojí, protože obojí je nenormální – jak úchylka, tak fóbie.

A mimochodem, podle některých studií největší homofobové jsou ve skutečnosti latentní homosexuálové. Mohl bys mi na to odpovědět v http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-nejvetsi-homofobove-jsou-ve-skutecnosti-skryti-homosexualove ? Zdá se, že ty bys o tom měl vědět dost, tvůj odpor je až podezřelý.

led

Názory k tejto téme, sú vaše názory a nik nemá právo vám násilím nútiť iné názory. Nechcime postupovať ako Karel Martel, pri dobíjaní Saska.
Na druhej strane použil ste formuláciu:
„akákoľvek odchýlka od normálu je defekt.“
kto určuje tú odchýľku,
kto určuje, čo je normál
Einstein, Brahmaputra, Ghandi a mnoho iných, medzi nimi i ľudia, ktorých IQ je vyššie než priemerné (podľa štatistiky) sú defektní?
Použije sa zákon starej Sparty a všetci, čo budú nejak odlišní od priemeru, budú zhodení zo skaly? opäť citát z otázky „tu sa jedná o princíp“.
V priemere na svete je viac ľudí tmavej pleti, potom belosi sú defektní. Čo na to princíp?
Žiť a nechať žiť, to by mal byť princíp moderného človeka.

zjentek

co k tomu dotazu dodat- prasata si chováme z jedinýho důvodu a kdo ještě neví, jak s nimi naložit v závěru, viz odkaz níže:
https://www.po­radte.cz/volna-diskuze/2757-zabijeni-jatecni-pistoli-jak-to-funguje.html

ptáč

Nevím, co chcete slyšet, jaké rádio má v Čechách a na Moravě správně vysílat. Kdo má pravdu a kdo rozhodne . Proč se dělá homofílii rekama? To není nejhorší. Horší je, když jdou po ulici dva homosexuálové a vyjadřují se nahlas o mě, že: toho bych chtěl, to je kus atd. Odpor se léčit dá velkým rumem na ex.

Awe

Raději 100 buzerantů, než jednoho pobožného kreténa! Podle mého je jákákoliv víra vlastně nemoc a měla by se vymítit…Zakázal bych všechny druhy náboženství a střílel bych každého věřícího maniaka. Není většího zla než náboženství, díky kterému je z 95% vedená každá válka.

ratava

Spíše mi přijde, že církev nějak neví, jak se má „zmodernizovat“. Jak reagovat na kněze, který sice svým přiznáním „psychicky pomůže“ spoustě homosexuálních věřících (je bláhové si myslet, že každý věřící je heterosexuál) a zároveň díky přímému styku odsuzujících věřících s odsuzovaným zmírní onu homofobii (přeci většina nezačne odsuzovat jedince po x letech „úcty a lásky“ díky „objevení“ toho, s jakým pohlavím spí. Pak by hlavním problémem nebyla sexualita, ale povrchnost.). Jako nevěřící si neumím představit, jaký by to mělo dopad na samotnou církev, kdyby postavila homosexuály na stejnou rovinu s heterosexuály. Co by tím ztratila, získala? Opravdu nevím. Momentálně to ze svého pohledu vnímám jako popření otáčení Země ve vesmíru…

Pozn.- je-li homosexualita dle dosavadních vědeckých výzkumů vrozená (a je jedno, zda si to přeberete jako „vrozená jako barva očí“, nebo „vrozená (hormonální) disfunkce“), lze ji možná někdy v budoucnu „léčit“ genetickou změnou v prenatálním vývojovém stupni. Když už nalezneme biologické důvody homosexuality, najdeme tak i biologické důvody heterosexuality. Co z toho a jak pak nazveme „normálností“? Změníme jednoduchým zásahem vše, co bude nějak vybočovat?

Všechny nastávající maminky by mohly povinně na jakési mega kompletní genetické vyšetření. Máme málo truhlářů? Změníme miminkám gen. Lékařů? Šup sem se změnou. Rodí se málo hnědovlasých? Stačí něco pozměnit. Jak jednoduché, že? A pak si ze slovníku vyškrtneme slova jako tolerance, zodpovědnost. Možná věda dospěje do stádia, kdy bude jednoduchou změnou v genu možno nechat ze světa zmizet včechny devianty, vrahy (potažmo třeba i fobie) a p., ale ta změna se chtě nechtě později odrazí někde jinde…

arygnoc

@gecco:

tak ja to upresním – nemám nič proti hemofilikom, downom, ani proti pupušom – ale nemienim sa pre ich postihnutie „liečiť“ – vždy platilo, že >iní< sú svojim spôsobom raritou (v minulosti predvádzanou i v cirkuse).

pre chorobu ani neodsudzujem, ale na druhej strane, do ružových klubov ani nepáchnem – ktovie, kto z toho pohára pil predo mnou a kde mal hubu predtým.

takže to nie je o predsudkoch – ale o reálnom posúdení, ako sa správne k tomuto stavia i vatikán – je to choroba (lebo nevedia ovládnuť svoje pudy [liečia ich psychiatri a psychológovia], podobne ako heterosexuálnych deviantov).

preto nechápem, prečo by sa malo liečiť 96% populácie.

😉

Agneta

Nemá to s pudy nic společného, viz moje odpověď na hl. straně.

ratava

Napít se ze skleničky, z které před vámi pil homosexuál, můžete i v nejluxusnější rest., kvůli tomu opravdu nemusíte do růžových klubů (počítám s tím, že hygienické normy na mytí nádobí dodržují obě zařízení) :o) A ano- kdo ví, kde všichni ti, kteřím podáváme v běžném životě ruku, tu ruku všude měli, než nám ji podali :o)

Nějak nerozumím spojení „jiný- člověk“… Tak jestli mohu poprosit o vaší definici „normálního člověka“?

gecco

…„do ružových klubov ani nepáchnem – ktovie, kto z toho pohára pil predo mnou a kde mal hubu predtým“…
😉
Takové kluby nepatří ani mezi moje oblíbené lokály…
😉
Na druhou stranu – 2× jsem takový klub navštívil – a nenakazl jsem se…
😉
________
Ad Vatikán – Vatikán je pro mne o něco menší ´autoritou´, než poďobanej, nablblej a nemytej Franta ´vodvedle´ – stanoviska Vatikánu mne jednoduše nezajímají, nevnímám je/j…
😉

arygnoc

po doplnení tam pribudne >aj vatikán< – čo v kontexte problemaziky znie zarážajúco – pretože vatikán je v otázke sexuality omnoho viac konzervatívny ako homofóbovia.

i keď nie je autoritou v pravom slova zmysle (pre neveriacich včítane mňa/nekatolíka), postoj vatikánu je práve pre jeho skostlivelosť prekvapujúci.

😉

gecco

Áno – aj Vatikán…
😉
Nevím, jak jeho nezajímavost pro mne definovat…
Snad – je pro mne méně důležitý, než stav pneumatik sousedova auta (a to ani nevím, jestli soused nějaké auto má)…
😉

Klaproth

preto nechápem, prečo by sa malo liečiť 96% populácie

96% populace v ČR nejsou homofobové.

arygnoc

@Klaproth:

každý, kto sa narodí iný, je chorý, postihnutý.
platí to pre hemofilika, mongoloidné dieťa rovnako ako pre pupuša.

podľa všetkého to vedia i vo vatikáne.

😉

setapouch

I ty ses narodil jiný, měl jsi jinou délku vlasů než druzí. Můžeme tě za to vykastrovat?

Agneta

Ano, svatá pravda, která hned na scénu volá levicové chytráky.
Klaproth – a ty si tedy myslíš, že za Hitlera bylo všechno špatné? Já myslím, že jen něco:D

Klaproth

Agneta – zda bylo z Hitlera všechno špatné, nedovedu posoudit, narodil jsem se až po válce. Pocházím z Buštěhradu, strejdu Vaška zabili v Lidicích. Ale rád se od tebe nechám poučit. Máš-li osobní zkušenosti s Hitlerovým režimem, sem s nimi.

Agneta

Já jen, že bych raději Protektorát, než ten „levicový fašismus KSČ“, víš? To, že tvůj strejda přišel za války o život – je úplná maličkost, když se jinak nikomu z vaší rodiny nic nestalo, tak zavři klapačku komouši, podívej se na naše sousedy v Rakousku…ti si zažili opravdu válku:D

setapouch

No ty máš fakt dost :D

Klaproth

Podobné názory měli v Německu za Hitlera.

arygnoc

@Klaproth:

že liečiť sa majú zdraví a nie chorí?

😉

Klaproth

Ne, že každý, kto sa narodí iný, je chorý.

arygnoc

a nie je?

akákoľvek odchýlka od normálu je defekt.

😉

Agneta

Ano, a je třeba to nazývat správnými slovy…neboť kde se vzal, tu se vzal levicový čert Klaproth, který jen rád vytrhne z kontextu – a my máme být hlupáci, že:DDD

gecco

Arygnoc – …„akákoľvek odchýlka od normálu je defekt“…
;-DDD
Rodí se více chlapečků, tedy statisticky jsou holčičky nenormální – „defektní“…
To je fakt, já bych je rovnou – rovnou…
;-DDD
Zkús to povedat manžielke…
;-DDD

arygnoc

@gecco:

normálne je, že sa rodia jedinci jedného alebo druuhého pohlavia.

všetko medzitým ale dohromady spojené je defektné.
platí to i duši (alebo si to nazvi, ako chceš, rozsah termínov je vľmi veľký).

ak uznáme homosexualitu ako normálnu, prečo nie zoofíliu, nekrofíliu a vôbec všetky sexuálne úchylky (prečo sú to úchylky? lebo chovanie definované spoločnosťou ich nepokladá za NORMÁLNE? a prečo by mala spoločnosť jednu z týchto úchyliek vyňať a považovať ju za normálnu [nie jo práve TOTO úchylne?])? [a to sa bavíme iba o sexuáknej orientácii, nie i o iných defektoch, zjavne viditeľných či neviditeľných].

😉

ratava

Preco? Co treba tim, ze se zvire, dite, mrtvola… nemuze tomu styku branit? Nebo ja neznam pripad, kdy by ovce nahlasila znasilneni. Je-li pohlavni styk mezi 2 dospelymi muzi/ zenami dobrovolny, je z lidskeho hlediska normalni. Spolecensky netolerovany je v pripade nedobrovolnosti. Myslim, ze soudni rad pocita s nejakym prumernym IQ, kdy se kazdy dospely umi/ muze odlisit dobrovolnost a v pripade nasili se ozvat. Coz v pripade deti, zvirat, zemrelych moc dobre nejde… proto jsou tyto sexualni orientace postaveny mimo zakon…

gecco

…„všetko medzitým ale dohromady spojené je defektné“…
Co je považováno za defektní je dáno společenským úzusem, ´dohodou´…
😉
Podle mne není defektní to, co

  1. neubližuje jiným
  2. ´umí´ přežít

A z tohoto pohledu není homosexualita defekní.
😉

setapouch

Platí to i o duši? Takže koho budeme kastrovat – introverty nebo extroverty? Flegmatiky nebo choleriky? Kde je ta hranice, co je normální a co je tvými slovy defekt?

Každý člověk schopný používat mozek dokáže rozlišit, proč je homosexuální chování tolerované a proč ne pedofilie nebo zoofilie. Předpokládám, že tuto otázku jsi vypustil z prstů dřív než jsi ji domyslel.

zjentek

s prominutím si dovolím nesouhlasit- právěžě člověk, schopnej používat mozek, to zatím ještě rozlišit nedokáže, jelikož je „Oblafnutej zákonem“ a to je celej kámen úrazu. Proto někteří úchylové se ve společnosti svobodně pohybovat mohou a jiní ne. Protože šu*ání chlapa je mnohem více nepřístojné, zvrhlé,degradující a dehonestující než třeba šu*ání „slušný“ holčičky a jestli to holčičky maj podobně jako já, kterej jsem si leštil piňdíka a dosahoval vrcholu už tak vod šesti let, tak proč dělaj z pedofilie mnohem větší tragedii než z kuřbuřství? Co se týká tý homosexuality, tak v případě chlapů bych „to“ povolil pouze ženskejm a to třeba jenom malíčkem, max ukazováčkem, ostatní by se standardně trestalo psychovyšetřeními, podobně jako když bača někde v okruhu působnosti árygnoce má pomer s ovců ..když spravedlnost, tak ať je pro všechny!

setapouch

Aha, takže pro ty, co to nechápou: malé dítě se dospělému nemůže účinně bránit, má sníženou (pokud vůbec) schopnost pochopit, co se děje. Proto jsou děti více chráněné než dospělí.

arygnoc

vidím, že si do prdele nešaháš iba pre čokoládu, ale ju využívaš aj pre iné „rozkoše“.

a to rozhodne nepokladám, na rozdiel od teba, ty blbečku a klamár, za normálne.

😉

setapouch

Co kdybys jednou, alespoň jedinkrát, použil argumenty a dokázal je doložit? Nebo jsou tvým jediným argumentem jen urážky a nadávky?

Několik lidí tě tu žádalo o argumenty, ale ty jsi neodpověděl ani na jedno.

arygnoc

v diskusii u http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-opravny-prostredek-pouzit-pokud-soud-nekomunikoval-pres-datovou-schranku som ti citáciou TVOJICH oríspevkov dokázal, že si klamár.

viac nie je potrebné.

😉

setapouch

Jednou z legrace míněné a jedno tvé nepochopení znamená, že jsem lhář? A co je tvých sto prokázaných lží a tři sta nevyslyšených žádostí o doložení tvých tvrzení? Víc není potřebné? Ty máš fakt dost.

arygnoc

debilku, ty si nedokázal ešte nič, pritom stále vykrikuješ DOKÁŽ – ja som ti dokázal lož, čo si dokázal ty (okrem papania šalamúnovej čoko) a zvrátenej sympatii k prdelkovej rozkoši?

😉

setapouch

Dokázal jsi, že máš velké mezery v chápání, proto jsem to to v té diskusi vysvětlil.

A opět lžeš, ukaž mi jediný můj názor, kde jsem nedal nějaký důkaz mých tvrzení.

A že člověka hned začneš urážet, to jasně svědčí o tvé inteligenci.

anonym

arygnoc opět nezklamal, už zase sklouzl až k zadnici, už zas probírá „čokoládu ze zadku“, a nakonec tady pindá o tom, kdo je a kdo není normální, TVL!!! Proč jen to tady nejde jako na FB? Prostě blokovat člověka a pak už nemuset od něj číst nikdy nic. Invalidům se vysmívá, homosexuály má za nemocné a na dovršení začne s tou svojí „čokoládou“, bože můj, co je tohle zač? Je absolutně nechutnej.

arygnoc

takže homosexualita nie je (minimálne) nechutná a môj názor áno?

to je zvrátené.

😉

ad:
„Invalidům se vysmívá“ – ???

ad:
„homosexuály má za nemocné“ – veď to, homosexuáli nie sú nemocní nejakých 20 rokov, tisícročia (prvé písnané zákony vznikli v 18. storočí pred Kristom → http://co-to-je.sk/_Chammu­rabiho%20z%C3%A1­kony ) chorí boli, hm.

nechutní sú všetci riťojebi, nie odpor voči týmto praktikám.

😉

setapouch

Odříkaného chleba největší krajíc, že? Není to spíš frustrace, že nemůžeš na ty své nechutné fekální praktiky nikoho sehnat?

Agneta

Ono tady mnoho účastníků neví co (a jak) to je, když si začnou úchylové vyskakovat – jako v zahraničí, s kterým nemají žádný kontakt. Vždyť se tu ptají: „Mluvili jste už osobně s muslimem?“…
Tak nemůžou samozřejmě vědět to, co ví arygnoc, žijící dvacet let na Západě.
Zcela tu v této diskuzi postrádám vděčnost k někomu, kdo nám může otevřít obzory, a nějaké „čokoládování“ jen odvádí pozornost od tématu:D