Druell

Lechtat nebo lochtat?

Jak vzniklo slovo lochtat, používáte ho?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Lechtat

Znám jen sloveso lechtat. Dívala jsem se do historického slovníku CJ, je v něm uvedeno.

lektat, lechtati lesktat, loktat = původní tvary – vývojem = lechtat; vzrušovat, dráždit (obyčejně příjemně).

PSJC zmiňuje sloveso lochtat jako lidové, tedy nespisovné (záměna „k“ za „ch“ stejně jako u varianty lechtat). .

Další odpovědi
quentos

Lechtat

Coby scrabblista znám obě varianty ;{)> ale aktivně se v našich krajích používá jen ta s -e-

aramah

Lechtat

Ale zeťák používá lochtat :)
Lepší je lechtat…

Damiana

Lechtat

Znám i lochtat, ale používám lechtat.

Děda Louda

Lechtat

Když mě někdo lechtá, tak se chechtám. Nedovedu si představit, co bych dělal, kdyby mě někdo lochtal. Možná bych se laughtal, ale v angličtině nejsem přeborníkem.

huxa

Lechtat

Ozzy21

Lechtat

emm.kate

Lechtat

Nykki

Lechtat