9 řemesel

LCD nebo plazma?

Co je podle Vás lepší?Myslím 2 stejné tvp, např. je-li obrazovka 22" , bez ohledu na výbavu.

Nejlepší odpověď
rynek878

Jedná se o dvě technologie, které od svých počátků mezi sebou bojovaly o uživatelskou přízeň. Dnes již takřka nebojují a z otázky „Plazma versus LCD?“ se postupně zrodila otázka „Plazmu nebo LCD?“. I přesto má dodnes každá z technologií své zaryté odpůrce i vyznavače, a pro „nováčka“ je těžké rozhodnout, kterému z táborů dá přednost.

Postupem času se také zrodily mýty kolem každé z technologií, zapříčiněné zvláště jejich počátečními nedokonalostmi a vadami – ovšem dnes již bylo mnoho technologických nedostatků odstraněno a obě technologie můžeme považovat za srovnatelné.

Přesto je nutné si uvědomit, že každá z nich je odlišná a specifická ve svých parametrech, jelikož zpracování dat a obrazu funguje na různých principech (LCD panely pracují na principu tekutých krystalů a základním principem plazmy je ionizovaný plyn), a proto se rozhodování bude odehrávat především od toho, co který uživatel preferuje.
více link:

Zdroj: http://www.po­radte.cz/elek­tronika/2203-lcd-nebo-plazma.html

Další odpovědi
mosoj

Je pravdou, že největší nevýhoda plazmy, vysoká spotřeba el. energie je již téměř smazána ( navíc spotřeba kolísá podle množství světla ve kterém plazma momentálně je), ale je stále o něco vyšší. Kvalitou obrazu a podáním barev je na tom ale stále lépe. LCD jsou nastaveny tak, že tzv. více mažou. Porovnejte na obličejích hlasetele.
Na LCD jsou detaily více rozmazány a nejsou vidět. Taktéž barevné podání pleťové barvy je u plazmy přirozenější.

alexandra

Kdysi jsme se už o tom tady bavili,tak posílám oskaz.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktera-je-lepsi-plazmova-nebo-lcd-televize