RQLM

Latexový nátěr v koupelně

Ve starším bytě máme umakartové jádro (koupelnu a záchod). Přemýšlel jsem, čím umakart natřít, napadla mě latexová barva, která je prý omyvatelná. Udrží se ale na umakartu? Když natřu i místa kolem vany, kam běžně cáká teplá voda, bude ta barva i tak držet na stěnách?

Nejlepší odpověď
mosoj

Volil bych raději omyvatelnou tapetu.
S tím nátěrem moc krásy nenaděláte. Pokud se ale přesto rozhodnete, natřete umakart nejdříve akrylátovou disperzí SOKRAT, SOUDAKRAT atd. tu disperzi potom přilijte i do barvy. Zvolte raději barvy typu BALAKRYL a pod.

Další odpovědi
elektrikář

Vyrábí se pro tento účel samolepicí keramické dlaždice a tapety.Nátěr umakartu bych nedoporučoval. Povrch bývá mastný od mýdla a usazené soli tam nátěř nebude držet