Laryngitida

Moje 40 letá dcera měla klíště a téměř vzápětí(druhý den)dostala horečky, bolesti v krku, v týle a bolesti zad. Vzhledem z obavy z klíštěte byla 3. den na pohotovosti, kde jí lékař diagnostikoval laryngititdu a dostala biseptol. Vůbec nekašle a nemá potíže s dechem. Může to být skutečně laryngitida? Děkuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

Akutní laryngitida, nebo-li v překladu prudký bakteriální zánět hrtanu (hlasivek) je vysoce nebezpečný akutní stav mnohdy natolik závažný, že v konečném důsledku může zapříčinit i smrt postiženého. Tento stav se povětšinou týká dětí ve věku od 1 – 3 let věku, kde může napáchat skutečně velké škody na zdraví a dokonce ohrozit i jejich samotný život. .
Příznaky akutní laryngitidy
Mezi hlavními příznaky se objevuje nemožnost dýchat a vydechnout, dítě má nafialovělé dásně a rty (cyanóza), je slyšitelný dráždivý „štěkavý“ kašel, dítě má horečku kolem 38 stupňů.

Netroufám si diagnostikovat,co Vaší dceři je,tak posílám něco,co jsem našla na netu

Další odpovědi
mosoj

Klíšťová encefalitida a borelioza to zřejmě nebudou. U těchto nemocí je delší inkubační doba. Přesto návštěva lékaře je namístě.

Lucimia

Také jsem měla laryngitidu, nekašlala jsem ale bolelo mě v krku. Nebolí vaši dceře „alespoň“ v tom krku?
Jinak si myslím, že lékař ví co dělá a nic nezanedbá, když jste mu sdělili že byla napadena klíštětem.
Jenom bych doporučila za 3 měsíce po klíštěti vyžádat si odběr na lymskou borelii – velmi nebezpečné. Znám případ, kdy se to nijak neprojevilo a žena je dodnes zdravotně znevýhodněná, takže ten odběr určitě ano.