hawranek

Lakování plastu auta

Ahoj a dobrý den,
má otázka se týká lakování plastů auta. Přítel si koupil použitá světla k autu, která již byla v lakovně jednou nalákována, ale ono auto mělo jinou barvu, než naše. Jak ten plast na světlech znovu přelakovat, pokud už v profi lakovně jednou byly a základ tam je vytvořený? Stačí tu původní vrstvu barvy na světlech pouze zdrsnit šmirglovým papírem (počítáme s drsností cca 1000)? Nebo je zapotřebí použít nějakého speciálního postupu jako základ na plasty, plnič, šmirek, vrchní barevný lak, bezbarvý lak?
Doplňuji:
Pro upřesnění- jedná se o tyto světla od Milotecu (http://www.mi­lotec.net/bodo­va-svetla-predni-skoda-fabia.htm). Světla jsou samozřejmě homologována pro provoz na komunikacích. Takže má otázka ohledně lakování těchto světel stále platí 🙂

Nejlepší odpověď
Ar

Předpokládám, že jde o zadní světla. Pokud chce přítel vůbec projít technickou kontrolou a nemít problémy na silnici s pomahačema, ať je ani nemontuje. TK si jen zopakuje na silnici to má za 2500Kč.
Jestli mají dokonce červenou, zelenou a nebo modrou barvu je to pro policajty „lákadlo“ a jesté peníze, Jestli jsou kouřové a nejsou vyloženě černé, mohlo by to projít. Rozhodně je už nelakovat. Stejne by se to muslo obousit papírem 2000 a „pod vodou“. Odmastit a pak teprve stříknout.
Doplňuji:
Odkaz sice nefunguje, ale když jde o přední, Tak se bude jednat o kryty světel a nebo mračítka. Samotná skla a ani polykarbonát se samozřejmě stříkat nesmí.
Ty kryty (mračítka) jen obousit 1000 (pod metalízu 1500) a pak jen stříknout. Plnič není pořeba dávat, kyž to není poškrábané a jde jen o jinou barvu.

Další odpovědi
mosoj

http://www.tuning-forum.org/view­topic.php?t=23715

kolacek852

Máte prosím zkušenost co nejlépe ochrání lak nového auta? Má smysl platit x tisíc za nějaké odborné nanášení vosku nebo keramiky?

Luckini

Mám zkušenost a určitě teda můžu doporučit když tak mrknout na stránky obchodu halbich.cz , kde můžete pořídit kvalitní kosmetiku na auto od značky Korrek

malinak812

Já osobně teda s nakupováním náhradních dílů přes bazar nemám moc dobré zkušenosti. Párkrát jsem se takto celkem nehezky spálil. Taky se jednalo zrovna o zadní světlo. Podle prodávajícího v dobrém stavu, ale když mi dorazilo, tak na něm byly praskliny. Nakonec jsem se na to vykašlal a z https://www.au­todilyvojkov.cz/os­vetleni-vozidel jsem si objednal nové.

janbratan

Zdravím, já si auto lakoval tady http://www.united-c.cz/# – levně a rychle

hawranek

http://www.mi­lotec.net/bodo­va-svetla-predni-skoda-fabia.htm

Nevím proč, ale odkaz nefunguje