Laik se ptá zkušených. Exekuce

Dobrý den mám malý nákladní automobil/dodávka/. Ta stojí na kamarádovém pozemku má(exekuce, dražbu). V té dodávce mám hromadu věcí např. sekačku, motorovou pilu, jizdni kola, další hodnotné věci. Ale od těch věcí nemám žádné doklady jsou dávno kupované(bez faktur, záruč. listů) Může mi je exekutor zabavit, chtít se podívat na obsah dodávky když to se mnou nemá nic společného ja exekuci nemám. Poradíte? Diky vám budeme zase o něco chytřejší Tomáš. K.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Podat vylučovací žalobu (stojí to litr, lze to naúčtovat dlužníkovi), bohužel s prokazováním bude problém. Jedině snad nějaké nezaujaté svědky, které dlužník nezná a nikdy je neviděl. Čestné prohlášení asi stačit nebude.

Možná pak žalovat dlužníka za náhradu škody, ale zase budete mít problém s dokazováním hodnoty těch věcí

Další odpovědi
pokazdejinak

… já nevím, než potom podávat vylučovací žalobu – není lepší přeparkovat někam jinam, než ten exekutor přijde?