Avatar uživatele
Bronzový

Láhev a mráz - lze si vystačit s obyčejnou PET?

Lze něčím, kupříkladu větví s jehličím, zabránit zamrzání vody v láhvi? Ze všech super speciálních lahví se mi žádná nehodí. Nejvíce se šikne obyčejná plastová třílitrová s uchem. Jenže tu nemohu ohřívat vlastním tělem. A i kdybych ji strčil pod bundu, moc si tím nepomohu. Řeším průchod oblastmi bez možnosti rozdělat oheň... (Ono za chůze by zamrzat neměla - bude volně viset, tedy neustále se hýbat.)

Žiji v domnění, že velké řeky nezamrzají pro jejich průtok. Pokud zamrzají, pak nechápu, jak sem k nám z hor dotečou... (Ano - nezamrzají právě díky pohybu.) Vodopády zamrzají většinou částečně - a to vlivem opravdu silných mrazů. Každopádně i led "teče"!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Řešíš nesmyslí. Proti zamrzání tě může jedině uchránit zamezení ochlazování, nebo zahříváním nádoby s vodou. I při chůzi voda zamrzne a Pokud přidáš větvičky, nebo jehličí, tak docílíš toho, že ti voda zmrzne s jehličím a větvičkami. Pokud by byla tvá teorie správná, že voda nezamrzne při pohybu, jak by potom mohly zamrznout rampouchy, nebo vodopády. Pokud by byly opravdu takové extremní podmínky a nebylo možno ohřívat, tak nezbývá, než vhodnou nádobu ohřívat přímo na těle.
U řek a podobně záleží na množství průtoku , rychlosti vody. Teplotě vody a teplotě okolí a spousta dalších vlivů. Ano máš pravdu, že i led teče, ale určitě se z něho nenapiješ. Otázka taky nebyla k tečení ledu, ale zda nezamrzne voda, když dám do láhve větvičky, nebo jehličí.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Stačí do vody přidat trochu alkoholu, nezamrzne a dokonce i zahřeje :-)


Avatar uživatele
Bronzový

Našla jsem vám diskuzi na vodu, řeší tam i pitelnost. Zhruba v půlce je o mrznutí vody (snad) správný příspěvek... (Když v zimě postavíte na volné prostranství sud s vodou a úplně celý ho obalíte metr silnou vrstvou polystyrénu, stejně po čase zamrzne. I kdyby jste dali místo toho sudu do metrové izolace termosku s vařící vodou - stejně zamrzne. Samotná izolace nezabrání zamrznutí vody (nebo čehokoliv jiného)...)

http://rozpad.cz/…

Tak snad vám to k něčemu bude...

(osobně bych se domnívala, že by mělo stačit vložit láhev do spacáku (k ostatním věcem) ve kterém budete (snad) spát, nezmrzete-li tam vy, neměla by tam zmrznou ani voda... ale nevím, jen takový neznalý názor...)


Avatar uživatele
Stříbrný

jehličím si nepomůžete. Pokud se pitná voda dostane pod 0C, zkrátka zamrzne. Pokud se bude hýbat (při chůzi) stejně zamrzne. zabránit můžete tím, že ji zaizolujete tak, aby po potřebnou dobu nepromrzla.

Velké řeky nezamrzají protože jsou velké, voda v nich se hýbe, zamrzají od hladiny a existující led tepelně izoluje tu vodu vespod....


Avatar uživatele

Co jí na noc zakopat a pak pít do doby,než bude zas voda zamrzat,pak opět s ní do země a dobře zekrýt,popř zahrabat.
Ještě by šla trošku přisolit.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Jugare, to by si chlastal, osolenou vodu? Asi ano, když chlastáš to plzeňský!

Avatar uživatele

anonym

Osolenou jen lehce,Barboši,nebudu psát,aqby si tam nalil chlast,když by pak nikam nedošel.

Avatar uživatele
Stříbrný

Mc Merkurion

raději s chlastem než slanou...

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3283
Zlatý quentos 1445
Zlatý mosoj 1404
Zlatý Drap 1263
Zlatý Kepler 1024
Zlatý led 743
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 680
Zlatý Lamalam 664
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.