Avatar uživatele
davestejk

LADĚNÍ OKTÁV NA KYTAŘE ?

Zdravím, mám trošku problém s kytarou :? (je to Fokus). Je tam LP kobylka a přišlo mi (kytaru mám už pár měsíců), že když hraji na vyšších pražcích, tak mi trochu drnčí struny o pražce asi 20-tý nebo tam někde. Předtím jsem měl oktávy docela (dobře) naladěné. Chtěl jsem trochu zvednout kobylku nahoru, ale samozřejmě se rozladily oktávy. Ale už mě nešly všechny struny zpět naladit v oktávách. Dále jsem vyzkoušel nastavit různé výšky kobylky, ale nešlo mi to doladit. Tak jsem to vrátil (zhruba) do původního stavu, ale teď nemůžu doladit (v oktávách) dvě struny (G a H). Jak jsem se dočetl, tak když struna na 12.pražci ladí níže než má, tak se má posunout kamen směrem k hlavě (zkrátit strunu). (To je můj případ, u těchto dvou strun-ostatní ladí v pohodě.) Jenomže to mám už posunuto nadoraz a víc už to nejde a já bych to ještě potřeboval posunout, abych to doladil.......... Tak nevím co tím. Jak říkám už jsem zkoušel to různě nakombit, ale prostě nejdou mi tyto dvě struny naladit. Ještě mě napadlo jestli se nemohlo stát něco s krkem (ten jsem samozřejmě nějak neupravoval)…ale to by snad dělalo u všech strun, takže...... :shock: Napadlo mě ještě, že by to mohlo být něco s nultým pražcem nebo tremolem, ale nevim jestli u kytary, která nemá ani půl ro©ku by dělal tento problém. Shrnutí: takže bych prostě potřeboval nastavit výšku kobylky, aby mi nedrnčili struny a hlavně potřebuji nastavit struny G a H (u toho géčka to není tak hrozny, ale už tak u pátého pražce je to dost slyšet, ale to háčko mi klesne skoro i o půl tonu), aby ladili v oktávách. Děkuji za odpovědi

Zajímavá 0 před 4009 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
kelley

Nemáš tam moc staré struny ? Nebo příliš tenké ? Nic jinéno mě nenapadá. Přpadně pokračuj v hledání řešení problému zde: http://hudebni­forum.cz/snima­ce-hardware-prislusenstvi-udrzba/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
davestejk

Struny staré 4 měsíce (DR handmade) a jsou to desítky. Děkuji za odpověd,uz jsem se na hudebním.f. ptal…vyzkouším vyladit s novýma strunama…

před 4005 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek