Shuffle

Labrador!!

Dobrý den,někde jsem se dočetla že si labrador v létě vyhrabává lavory do hlíny aby
mu nebylo horko…Prý také dost ničí zahradu,je možné tomu nějak zabránit a je to pravda?
Doplňuji:
A jak jsou díry velké?

Nejlepší odpověď
www

Nedělá to jen tato rasa, občas to dělají i psi ras jiných. A není to jen proto, by se zchladili, mají to jak v instinktech, tak jako zábavu. Tedy když odnaučit, tak vybrat mu zábavu jinou. Zkrátka více se pejskovi aktivně věnovat a umožnit mu zchlazení jiným způsobem.
Zkušenost

Další odpovědi
Deli

Naše retrívřice nehrabe přes léto, ale úplně šíleně teď, na podzim, včera jsem díry zahrabala a dnes ráno jsem našla 2 další.
Zabránit jí v tom nelze, prostě to tak je.
Jiní psi zas štěkají nebo vyšlapávají pěšinky kolem plotu… Prostě buď máte psa nebo nádhernou zahradu 🙂

Naše zlatíčko obhrabává základy domu – takže díry jsou spíš dlouhé, tak 40–100 cm, široké tak 30. Dříve jsme měli sibiřského husky, ten hrabal díry pod thujemi, lehal si do nich a chladil se. Říkali jsme jim hnízda, lehl si do nich stočený a celý se tam vešel 🙂

ReHu

Já mám křížence a hrabou díry také. Obě dvě. Jen náznak myšky a mají zábavu na hodiny.
Ale…zahrada podle toho vypadá.
jak píše Deli, pes nebo zahrada. Pro kotce moc nejsem.
Já hlasuji pro psa 🙂.

Drap

Dělají to v podstatě všichni psi, bez ohledu na rasu. Lze tomu zabránit jedině tak, že má pes připraverno dostatek jiné, zábavnější činnosti.