lexx

Kytara pro leváky

má struny naopak nebo je zcela konstrukčně odlišná ? Pozorujte třeba hru Hendrixe, Mc.Cartneye nebo Iommiho (Black Sabbath) všichni byli leváci.

Nejlepší odpověď
michael69

Co se týče klasické španělky,tak stačí „otočit“ struny.To znamená upravit strunový potah tak,abyste měl struny ve správném pořadí pro levou ruku. U el.kytar to je nelze,protože tělo nástroje má většinou učitý ozdobný či efektní tvar,který na levé straně je pak „vzhůru nohama“. Nemluvě o snímačích,u­pevnění řemene,páky atd. El. kytara musí být vyrobená pro leváka speciálně.Leda že by se naučil hrát na tu pro praváka. :))

Další odpovědi
samicek333

Myslím, že bude mít naopak struny, vlastně bude celá akorát obrácená. To je vše…