Pavel1212

Kyselina chlorovodíková a její styk s kůží

Proč kyselina chlorovodíková způsobí ve styku s kůží popáleniny, podobně jako plamen?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejde o popálení ale poleptání. Chybí zdroj tepla.

Poleptání způsobují žíraviny když přijdou do styku se živou tkání. Dochází k nekróze a zuhelnatění tkáně. Poleptání je nezvratné poškození živé tkáně žíravinou.
Každá žíravina působí na živou tkáň jinak.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BD%C3­%ADravina

Další odpovědi
www

Jen doplnění k Mosoj:
Organismus se s tím poškozením vyrovnává obdobně, proto to vypadá stejně.

sdesigner

Nejsem chemik no muj nazor je ten ze proto ze i horeni samotne i reakce kuze z kyselinou je vlastne chemicka reakce. Mam pocit ze kyselina ti odebira kyslik z kuze proto se mneni a vypada jako popalena…