kyselina ???

existuje nějaká kyselina,která by zlikvidovala umělou hmotu.
Doplňuji:
nejsem si jistá,ale asi PA,PE,jedná se kabely,vyklízím pozůstalost a je mi líto to vyhodit,stahovat se mi to,nechce.

Nejlepší odpověď
mosoj

Umělá hmota je velmi široký pojem. Je třeba upřesnit PVC, PE, PP, PFT atd.
Všeobecně se spíš naruší sklo ( kyselina fluorovodíková ) než plasty, ale je třeba opravdu upřesnit.

Doplněna odpověď.

Na kabelech bývá většinou PVC izolace. Běžně dostupnou chemií odstranit nejde.
Takže jedině tak jak to dělají „magneti“
opálit a s kovem do sběrných surovin, ale to se zase nebude líbit sousedům a zeleným.
Nebo potom pracné mechanické odstranění. Nebude to mít po nás ta příroda lehké.

Další odpovědi
Miroslavst

Jo tak Kropítko chce vydělat na barevných kovech, ale moc se nechce dřít 🙂 Ne tak to nepůjde, jelikož většina kabelů je odolná proti kyselinám a mimo to, kyselina se nejlépe přepravuje v nádobách z umělé hmoty, protože ji nenarušuje.
Takže něco jako viktor čistič to prostě nepůjde.
A ještě poznámka: pokud by to šlo, tak by to nikdo nepálil a za druhé ten příjem za měď a hliník by jistě nedosáhl na množství kyseliny, které by bylo potřeba.