Naty777

Kyselé deště???? Užitek a Neužitek? :D

Ahoj nevíte náhodou jaký užitek v ČR přináší kyselé deště a jaký přináší špatnosti

Předem děkuji za odpovědi :D
Doplňuji:
Jenom tak pro informaci to není za domácí úkol, protože do školy nechodím jen se tím zabývám a tak mě zajímalo kolik lidí to vím a kolik o tom ví informací :D

Nejlepší odpověď
kyselina 5

Pakliže má pH nižší než 5,6 mohl by neutralizovat zásadité půdy. V zásaditých půdách, kde je nedostatek oxonyových kationtů, dochází k vytrhávání vodíku z půdních látek, které se stávají pro rostlinu hůře rozpustitelnými.

Další odpovědi
with.love

užitek k nim mě nenapadá, ale ,,neužitek" určitě to, že ničí sochy,budovy, lesy, rostliny, ale i půdu, takže někde můžou další rostliny mít problém vyrůst.