Lenča59

Kysané zelí

Taky vám tak chutná kysané zelí ve slaném nálevu? :D

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Damiana

Áno :P

Miluji kysané zelí a kvašenou zeleninu vůbec. Nejen ze zdravotního hlediska – je to sice bomba, ale kdyby mi nechutnalo, tak ho do mě nikdo nestane.:-)
Ale musí být fakt dobré, ne ty pytlíkované příšernosti ze supermarketů. Sama si ho sice nevyrábím, ale kupuji domácí u našeho soukromého řezníka, a to nemá chybu. Mám ráda i lák – úplně nej je z červené varianty. Nemám ho ale ráda tepelně upravené, raději syrové. Snad kromě křupavých zelňáků. Od té doby, co mi zdejší kolegyně hanulka11 poradila super recept, dělám je dost často. Taková chalupářská, zimní pochoutka.

Další odpovědi
www

Áno :P

Znám pouze kysané zelí, solí se to a kmínuje už při výrobě. Nejlepší je (bylo) Tuřanské. Žeru kysané zelí od dětství jen tak, jako pochoutku 😁. Kvašená zelenina, ale třeba i houby, to je špica!

sevos

Áno :P

cochee

Nééé x[

Doplňuji:
Chutná mi pouze kysané zelí v jeho vlastním nálevu, tj. slanokyselém (ta kyselá chuť převažuje). Toto zelí je samozřejmě domácí výroby, tzv. „kysané“ zelí z obchodu vzniká nějakou divnou technologií, kvašením rozhodně ne, a jeho nálev je voda s octem, fujtajbl. Ani průjem z toho nedostaneš. 😁

jepik

Áno :P

Kysané zelí, prdel rozveselí-proto ho mám rád.