Damiana

Kynutí těsta v mikrovlnce.

Slyšela jsem o tom, že kynutí těsta můžeme urychlit v mikrovlnné troubě. Něco s hrníčkem vody atp. Jak je to pŕesně? Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

přiznám se ,že jsem to nikdy nedělala ale našla jsem ti to

Kynutí těsta.
Kynutí těsta trvá při pokojové teplotě nejméně jednu hodinu. V mikrovlnce je to
rychlejší.
Dejte těsto do skleněné mísy a přikryjte potravinářskou fólií. Dejte do mikrovlnky
spolu s hrnkem vody. Zapněte na nejnižší výkon (10%) a vlňte 3 minuty. Nechte
odpočinout v mikrovlnce 3 minuty. Vlňte další 3 minuty, nechte odpočinout
6 minut. Objem těsta bude dvojnásobný

.......další rady v odkazu

Zdroj: http://www.la­buznik.com/fo­rum_posts2.php?ID=41753