zjentek

Kým je ke mně dcera ženy, jež ji zplodila s bratrem mého dědy?

Brácha mého děda se svou ženou zplodili dceru, která je mou…

A mohla by být legálně mou ženou?

Nejlepší odpověď
annas

Podobně v archivu , ale místo dcery je to syn.

https://plzen­.rozhlas.cz/pra­bratranec-a-prasestrenice-6719125

Prabratranec a prasestřince.

"Je třeba si ujasnit vztahy.

Strýc (teta) = jsou sourozenci rodičů.
Prastrýc ( prateta) sourozenci prarodičů, tedy dědy a báby.
Váš prastrýc má syna, ten je pro rodiče bratranec., dcera sestřenice.

Když má dědeček bratra, je to váš prastrýc, čili strýc vašeho otce (matky), což znamená, že je to bratranec vašeho otce (matky). Tímto příbuzenským vztahem bych skončil, pokud byste chtěl mermomocí pokračovat dál, pak je to váš prabratranec.

Osoby, které jsou dcerami či syny bratranců vašich rodičů nebo dětmi vašich rodičů či prarodičů, prostě nemůžeme jednoslovně pojmenovat. Vždy musíme volit nějaké opisné vyjádření. Ale vzhledem k tomu, jak málo se v praxi prabratranec a prasestřenice vyskytuje, můžeme říci, že potřeba takového pojmenování zřejmě není velká. Jednoduše řečeno, takto vzdálené příbuzenské vztahy většinou nepotřebujeme nijak pojmenovávat. Alespoň ne často."

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-pro-me-syn-bratra-meho-dedy

V odkazu -co je incest.

!Naše současné zákony zakazují sňatek mezi příbuznými v přímé linii (tedy otec-dcera a děd-vnučka) a u příbuzných do 2. stupně příbuznosti (bratr-sestra).

Příbuzenský sňatek v boční linii 3. stupně (strýc-neteř, teta-synovec) a 4. stupně (bratranec-sestřenice) bývá tolerován. Tam už se o incest nejedná a svatba je v ČR zcela legální. "

https://zena.ak­tualne.cz/rodi­na/co-je-incest-a-co-uz-ne-aneb-muzu-si-vzit-bratrance/r~i:ar­ticle:774593/

Další odpovědi
Pepa25

Složitěji to napsat nešlo? 😉 Dcera bratra mého dědy je sestřenice mého rodiče (otce nebo matky). Výraz prasestřenice jsem neznal, tak bych to opsal takto. Zbytek souhlas s annas

aliendrone

Éééé,.. DALŠÍ otravnou příbuznou, které bys měl alespoň o svátcích psát pozdravy a tak podobně? ;) :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Pepo ale takto vás to alespoň nutí perfektně přemýšlet a pak jsou odpovědi vybičovaný do tý nejlepší quality! (; Bůh ví, jestli bys vůbec odpověděl, kdybych se zeptal, kdo je ke mě sestřenka mý matky. Asi ne, že? (; (; Bo všechny takové, jak víme, sou TETY! (;